Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 500 Kazandıran Hisseden 6 Liralık Temettü Geliyor

Borsada yatırımcısına yüzde 500 oranında prim veren Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş. hisseleri yüzleri güldürmeye devam ediyor. Şirket, temettü dağıtımını duyurdu.
Yüzde 500 Kazandıran Hisseden 6 Liralık Temettü Geliyor
HABER GİRİŞ

Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş., bugün yaptığı genel kurul toplantısından çıkan temettü ve sermaye tavanı artırımı kararlarını paylaştı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı 2023 faaliyet yılı kârı dağıtım kararı hakkında açıklamasında, yatırımcılarını sevindirecek haberi verdi.

Adel Kalemcilik, 26 Eylül tarihinde ödenmek üzere hisse başına brüt 6,3492999 TL, net 5,7143699 TL temettü dağıtımı teklifinin oy birliği ile kabul edildiğini duyurdu.

Ayrıca kayıtlı sermaye tavanına ilişkin hususların, bugün gerçekleştirilen toplantıda görüşülerek onaylandığı bilgisi verildi.

Adel Hisse 16.04.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin temettü dağıtımı ile sermaye tavanı onayını duyurduğu günde ADEL kodlu hisseler negatif bölgede yerini aldı.

Yıllık primi yüzde 500’ü bulan hisseler son günlerde ise ekside yerini alırken, yazım anında yüzde 8 düşüşle 682 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.