Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 50 Kaybettiren Şirketten Yatırımcısına Temettü de Yok

QUA Granite bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımladığı bildirimle, 2023 mali yılına ilişkin kar payı dağıtımı önerisini paylaştı. Detaylar haberde;
Yüzde 50 Kaybettiren Şirketten Yatırımcısına Temettü de Yok
HABER GİRİŞ

QUA Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş. (QUAGR) tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Şirket Yönetim Kurulu’nun Kar Payı Dağıtım Önerisi hakkında bildiri paylaşıldı.

QUA Granite KAP bildirisinde, 2023 mali yılına ilişkin kâr payı dağıtımıyla ilgili olarak yönetim kurulunun önerisini açıkladı.

Yapılan açıklamada, 2023 yılında şirketin net dönem kârının 419 milyon 432 bin 282 lira olduğu belirtildi. Ancak Vergi Usul Kanunu’na göre düzenlenmiş finansal tablolarda enflasyon düzeltilmiş net dönem zararının 102 milyon 420 bin 82,72 lira olduğuna işaret edildi.

Bu çerçevede, yönetim kurulu tarafından VUK esaslarına göre düzenlenmiş finansal tablolarda dağıtılabilir dönem karının bulunmaması sebebiyle temettü ödemesinin yapılmamasının önerildiği aktarıldı.

Söz konusu önerinin, 2023 yılı Olağan Genel Kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacağı kaydedildi. Yönetim kurulu üyelerinin oy birliğiyle alınan bu kararın, 14 Haziran 2024 tarihinde yapılacak olan genel kurul toplantısında değerlendirileceği paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcısını uzun ve kısa dönemde güldürmeyen QUAGR payları yıllık bazda yüzde 47,88 oranında değer kaybetti. Hisse aylık bazda yüzde 2,69, haftalık bazda da yüzde 2,69 oranında düşüş gösterdi. Hisse bugünkü işlemlerini ise yüzde 0,75 değer kaybıyla 3,97 liradan tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.