Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 450’nin Üzerinde Kazandıran Hisse PhillipCapital Listesinde

Borsada kara bulutlar aralanırken, kimi hisselerin ise yıldızı parladı. PhillipCapital, günlük analizinde yükseliş sinyali veren hisseleri merceğe aldı.
Yüzde 450’nin Üzerinde Kazandıran Hisse PhillipCapital Listesinde
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rekor serisini sürdüren BIST 100 endeksi dünkü kapanışı yüzde 1’in üzerinde yükselişle 8869 puandan rekor seviyede yaptıktan sonra bugüne de artış eğilimiyle 8912 puandan başlangıç yaptı. Borsa tarafında işlerin iyiye gittiği haberleri gelirken, aracı kurumlar yatırımcılar için portföyünü güncellemeye devam ediyor.

PhillipCapital, bugünkü teknik analiz hisse önerilerinde 3 ismi öne çıkardı. Bunlar; Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL), Petkim Petrokimya Holding A.Ş. (PETKM) ve Türkiye Sigorta A.Ş. (TURSG) oldu.

Ocak ayının ortasında düşüş eğilimine geçtikten sonra toparlanan ve 40,92 TL seviyesine kadar sarktıktan sonra bu yıl en yüksek 45,6 TL’yi gören EREGL yazım anında 45,70 TL olan hedef fiyatına yakın seyretti.

Dünkü işlemlerde işlem hacmi yükselen EREGL günü 44,00 TL seviyesindeki yatay direncin üzerinde kapatmayı başardı. PhillipCapital’in hisseler için belirlediği stop-loss seviyesi 43,30 TL oldu.

Bu haftanın başında sigorta sektöründeki yükseliş eğilimi TURSG primlerini yukarı taşıdı. Yıllık yüzde 450’nin üzerinde artış kaydeden TURSG için hedef fiyat 55,00 TL, stop-loss noktası 51,30 TL oldu. Bugünü yükseliş eğilimiyle açan hisseler yazım anında yüzde 1’in altındaki düşüşle 52,55 TL’den kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
PhillipCapital Teknik Analiz Hisse Önerileri (07.02.2024)
Kaynak: PhillipCapital

Dünkü kapanışıyla 22,50 TL seviyesiyle sabitlenen yatay direncin üzerine çıkmayı başaran PETKM ise yükseliş trendi için sinyal verdi. Söz konusu seviyenin altına sarkma yaşanmadığı durumda hissede alımların devamının gelme ihtimali PhillipCapital analizinde yer aldı.

PhillipCapital’in PETKM için hedef fiyatı 24,30 TL olurken, stop-loss seviyesi 22,80 TL olarak belirlendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.