Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 434 Kazandıran Meme Coinde 15,2 Milyar Tokenlık Dev Yakım!

Salı günü yüzde 9'luk çıkış yakalayan FLOKI coin için dikkat çekici gelişmelerden birisi 15,2 milyar token yakma teklifinin oylama sürecinde olması. Detaylar;
Yüzde 434 Kazandıran Meme Coinde 15,2 Milyar Tokenlık Dev Yakım!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

PEPE gibi günün güçlü yükseliş gösteren meme coinlerinin başında gelen FLOKI, aylık bazda yüzde 30 ve yıllık bazda yüzde 434’lük getirisiyle yatırımcısını uzun vadede güldürüyor. Yakım etkinliğine yönelik gelişmeler ise meme coin yatırımcılarının son dönemde yakından takip ettiği önemli konular arasında yer alıyor.

FLOKI sahipleri, şu sıralar yeni DAO teklifi olan 15,24 milyar tokenı yakma teklifini oyluyor ve yüzde 99’luk kısım yakım etkinliğinin gerçekleşmesinden yana görünüyor.

Yakım önerileri, ekibin FLOKI’nin yönetiminde ademi merkeziyetçiliği uygulamaya yönelik sürekli çabasının bir parçası olarak biliniyor.

FLOKI DAO Yakım Önerisi için Oylama Süreci

Öte yandan FLOKI meme coinin resmi hesabından yapılan paylaşımda, Elon Musk liderliğindeki AI projesi Grok’ta meme coinin trend olan konular arasında yer aldığı bilgisi verildi.

Floki Inu Yakım Önerisi Oylamada
Kaynak: X / @RealFlokiInu

FLOKI’nin yatırımcılar arasındaki ilgisinin nedeninin, muhtemelen yaklaşık 3 milyon dolar değerinde 15,24 milyar tokenın yakılması teklifi olduğu belirtiliyor.

GCM Yatırım Banner

Token yakımı, genellikle dolaşımdaki arzı azalttığı için ilgili varlık için yükseliş destekleyicisi olarak kabul edilmekte. Topluluk, daha önce üç yakım önerisini oylamıştı: Şubat ayında 190,91 milyar FLOKI yakımı, Ocak 2023 ve Temmuz 2022’de ise 4,97 trilyon token yakımı.

FLOKI DAO üyeleri bu önerilerin her birinde yakım kararı almış ve bu karar hızlı bir şekilde uygulanarak meme coinin dolaşımdaki arzı azaltılmıştı.

Şu anki teklife bakıldığında, oy verenlerin yüzde 99‘undan fazlasının teklife olumlu oy verdiği gözlemleniyor. Oylamanın devam ettiği ve 16 Mayıs‘ta sona ereceği bilgisi verilmişti.

FLOKI Günü Yükselişle Sürdürüyor
Kaynak: CoinMarketCap

Piyasa değeriyle en büyük 52. kripto varlık konumundaki FLOKI’nın fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,0001908 dolar civarında seyrediyor. Meme coinin fiyatı, önceki gün erken saatlerde 0,000205 dolara kadar yükselmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın