Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 427 Kazandıran Borsanın Savunma Sanayi Şirketinden Duyuru

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde yatırım teşvik belgesinin revize edilmesine ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Yüzde 427 Kazandıran Borsanın Savunma Sanayi Şirketinden Duyuru
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çeşitli savunma elektroniği ve yazılım ürünlerini üreten SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, yatırım teşvik belgesinin revize edilmesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da SDTTR koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, yükseltilen sabit yatırım teşvik tutarının detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin HAB Tesisi yatırımları kapsamında 2022 yılında almış olduğu yatırım teşvik belgesinin revize edilmiş olduğu bilgisi verildi.

Sabit yatırım teşvik tutarının 32 milyon 605 TL’den 96 milyon 459 bin 044 TL‘ye yükseltilmiş olduğu belirtildi.

Şirket, bu ayki bir diğer KAP bildiriminde, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenen World Defense Show’da iş birliği anlaşması imzaladığını açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

SDTTR Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,42 değer artışıyla günü 9.174,58 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirdi. SDTTR hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yatırımcısını sevindirmeye devam etti.

Elektronik harp sinyal işleme ve analiz sistemlerini, uydu yer istasyonlarını, uydu sinyal/veri işleme ve analiz sistemlerini, kara platformları elektronik ünitelerini üreten şirketin hisselerin değeri, günlük yüzde 1,4‘lük yükselişle 429,5 TL seviyesine çıkış gösterdi.

SDT Uzay Fiyatı Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri uzun vadede de yatırımcısını güldürüyor. Hisseler haftalık, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına sırasıyla yüzde 14,8, yüzde 36,6 ve yüzde 427,8 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın