Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 385 Kazandıran Enerji Şirketinden Yeni Yatırım Hamlesi!

Alfa Solar Enerji, KAP'a yapılan bildirimde bağlı ortaklığı tarafından finansal duran varlık edinimi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 385 Kazandıran Enerji Şirketinden Yeni Yatırım Hamlesi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yüksek kalite verimliliğe sahip güneş panelleri üreticisi Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapmış olduğu bildirimde bağlı ortaklığı tarafından finansal duran varlık edinimi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ALFAS koduyla işlem gören şirketin bidiriminde, bağlı ortaklık Alfa Solar Romania S.R.L. tarafından güneş enerjisinden elektrik üretimi ve satışı geçekleştirmesi planlanan Salcia Solar Energy S.R.L. unvanlı şirketin sermayesinin yüzde 100’ünün toplamda 900 bin euro devir bedeli karşılığında satın alındığı bilgisi verildi.

Salcia Solar Energy S.R.L. unvanlı şirketin bünyesinde kurulması planlanan 6000 kWp elektrik gücüne sahip santralin toplam yatırım maliyetinin 3 milyon 500 bin euro olmasının beklendiği belirtildi.

Yakın zamanda yatırımın sonlanmasının, elektrik üretimi ve satışının gerçekleştirilmesinin hedeflendiği bildirildi.

Şirketin bu haftaki bir diğer KAP bildiriminde, Yunanistan’da yerleşik, güneş enerjisinden elektrik üretimi ve satışını gerçekleştiren ve bünyesinde 500 kWe güce sahip güneş enerji santrali bulunduran Golden Solar Single Member I.K.E unvanlı şirketin hisselerinin tamamının devralınmasına ilişkin karar verildiği duyurulmuştu.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu devralmayla birlikte Yunanistan pazarına giren şirketin, orta-uzun vadede bu pazar içerisinde büyümeyi hedeflediği bildirilmişti.

ALFAS Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 0,87 değer artışıyla 9.072,08 puandan tamamlarken ALFAS hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi.

Şirketin hisselerinin değeri, günlük yüzde 1‘lik yükselişle 113,4 TL seviyesine çıkış gösterdi.

ALFAS Fiyat Grafiği Yeşil Görünümde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Alfa Solar Enerji hisseleri, aylık ve yıllık grafikte ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 23,6 ve yüzde 385 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.