Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 368 Yükselen Hissede 6 Kişiye İşlem Yasağı!

12 Ocak tarihinde haftalık bültenini paylaşan Sermaye Piyasası Kurulu, Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı pay piyasasında işlem yapan 6 kişi için tedbir kararı aldı.
Yüzde 368 Yükselen Hissede 6 Kişiye İşlem Yasağı!
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 12 Ocak tarihinde paylaştığı haftalık bülteninde herhangi bir sermaye artırımı ya da halka arza onay vermedi. Kurul, Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (PEGYO) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlere dikkat çekti.

Yapılan açıklamada PEGYO’da yapılan işlemlerde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 107/1 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunduğu belirtildi.

Yüzde 368 Yükselen Hissede 6 Kişiye İşlem Yasağı!Kaynak: SPK

Yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla yukarıda belirtilen kişilere 15.01.2024 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verildiği ifade edildi.

Yüzde 368 Yükselen Hissede 6 Kişiye İşlem Yasağı!Kaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Tedbir uygulanan şahısların işlem gerçekleştirdiği PEGYO, 2 Ocak tarihinde 15,5 TL seviyelerinden hareketlenerek sert bir yükseliş gerçekleştirdi. 12 Ocak’ta kapanışını yüzde 2,3 artışla 22 TL’den yapan PEGYO, haftalık yüzde 26, aylık yüzde 34 ve yıllık yüzde 368 oranında yükseliş gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.