Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 356 Yükselen Teknoloji Devi Hastaneyle Anlaştı

Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan duyuru yapan Mia Teknoloji, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hastanesi ile 1 yıl süre ile sözleşme imzaladığını belirtti. İşte detaylar;
Yüzde 356 Yükselen Teknoloji Devi Hastaneyle Anlaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da MIATK koduyla işlem gören Mia Teknoloji, yeni anlaşmalarla ve iş ilişkileriyle yatırımcıların gündeminde kalmaya devam ediyor. Şirket, 11 Ocak’ta yaptığı duyuruda hastane bilgi yönetim sistemi anlaşması imzaladığını belirtti.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversite Hastanesi arasında 2024 yılı için 1 yıl süre ile hastane bilgi yönetim sistemi bakım, güncelleme, geliştirme hizmet alımı sözleşmesinin 5.754.240 TL bedelle imzalandığı ifade edildi.

Şirket bugün yaptığı diğer açıklamada araştırma-geliştirme ekibi tarafından geliştirilen “Mia TeleHealth Uzaktan Sağlık Sistemi” projesinin tamamlanarak ilk satışının gerçekleştirildiğini kaydetti. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile sözleşme imzalandığı ve bu çerçevede 1 yıl süre içerisinde her muayene ücretinin yüzde 15’i üzerinden ödeme alınması konusunda anlaşıldığı belirtildi.

Mia Teknoloji, 10 Ocak’ta paylaştığı duyuruda Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 şirketi listesine girmeye hak kazandığını açıklamıştı. Ayrıca AselsanNet ile özel güvenlik teknolojileri ürünleri alımına dair sözleşme yapıldığını bildirmişti.

Yüzde 356 Yükselen Teknoloji Devi Hastaneyle AnlaştıKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Bedelsiz sermaye artırımı sonrasında 67 TL seviyelerinden hızla gerilemeye başlayan MIATK, 26 Aralık’ta 28 TL’ye kadar inmişti. Bu noktadan bir miktar toparlanmayı başaran hisse 10 Ocak’ta gününü 37,14 TL’den tamamlamıştı. MIATK 11 Ocak’ta yüzde 1,8 artışla 37,8 TL’den işlem görüyor.

Hissede aylık yüzde 6,6 düşüş gerçekleşti. Bölünmenin ardından ciddi satışların görüldüğü MIATK’de yıllık kazanç yüzde 356 seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.