Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 34 Düşen Hisseye Yeni Sözleşme Destek Olacak mı?

Ekim ayında halka arz olan Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yeni sözleşmesini paylaştı. İşte detaylar;
Yüzde 34 Düşen Hisseye Yeni Sözleşme Destek Olacak mı?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni sözleşmelerini, yatırımlarını, iş ilişkilerini, kar payı dağıtım politikalarını, finansal sonuçlarını ve diğer gelişmelerini paylaşarak yatırımcıları bilgilendiriyor.

22 Aralık’ta duyuru yapan Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret (DOFER), yeni iş ilişkisini açıkladı. Şirket, yurt içi merkezli 2 firma ile KDV hariç 8.273.043 TL tutarında sipariş sözleşmesi imzaladığını belirtti ve üretim tesislerinin tam kapasite ile çalışmaya devam ettiğini ifade etti.

Yüzde 34 Düşen Hisseye Yeni Sözleşme Destek Olacak mı?Kaynak: Paratic Piyasalar

Dofer Yapı, 10-11 Ekim tarihlerinde 17,11 TL’den halka arz oldu ve 16 Ekim’de Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. 10 gün boyunca tavandan giden ve 48,7 TL’ye ulaşan hisse, devamında dalgalı bir seyir gösterdi.

28 Kasım’da 43,5 TL’ye çıkan DOFER, gelen satışlarla 26 TL seviyesine geriledi. 22 Aralık saat 15.15 itibarıyla yüzde 2,6 artışla 26,2 TL’den işlem gören hisse, haftalık yüzde 6, aylık bazda yüzde 34 geriledi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin halka arz sonuçları 12 Ekim’de açıklanmıştı. Halka arz büyüklüğü 290.870.000 TL olarak gerçekleşmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.