Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 328 Prim Yapan Şirketten Dev Projesi Hakkında Açıklama

Anel Elektrik bugün KAP'ta yaptığı açıklamayla Shotton Kağıt İşleme Fabrikası projesi Mekanik ve Elektrik işleri (MEP) ile ilgili önemli gelişmeleri paylaştı. İşte detaylar;
Yüzde 328 Prim Yapan Şirketten Dev Projesi Hakkında Açıklama
HABER GİRİŞ

Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (ANELE), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Shotton Kağıt İşleme Fabrikası projesi Mekanik ve Elektrik işleri (MEP) hakkında detaylar paylaştı.

Şirket daha önce hisselerinin tamamına sahip olduğu İngiltere merkezli bağlı ortaklığı Anel Engineering & Contracting Ltd. şirketinin, Shotton Mill Ltd. tarafından ihale edilen proje kapsamında MEP işlerine dair birim fiyat teklifinin işveren tarafından onaylandığını ve niyet mektubunun imzalandığını açıklamıştı.

Söz konusu proje bedeli içinse 154 milyon İngiliz sterlini (GBP) üzerinde mutabık kalındığını duyurmuştu.

Anel Elektrik bugünkü açıklamasında, şirketin bağlı ortaklığının proje kapsamında devam eden sözleşme görüşmelerinin sonuçlandırılması için 29 Mart 2024 tarihli KAP’ta belirtilen 2 haftalık sürenin uzatıma alındığını bildirdi.

Mobilizasyon çalışmalarının devam ettiği vurgulanırken, sözleşme görüşmelerinin tamamlanabilmesi için ek olarak Nisan 2024 ayı sonuna kadar süre uzatımı alındığına işaret edildi. Şirket, bu süre içinde sözleşmenin imzalanmasını öngördüğünü kamuoyuna duyurdu.

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar Anel Elektrik Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 327,05 oranında prim sağlayan ANELE payları 8 Nisan’dan bu yana yükselişini sürdürüyor.

Aylık bazda yüzde 25,54 artıda olan hisse, haftalıksa yüzde 14,19 yükseldi. Bugünkü işlemlerinde 20,7-22,18 lira aralığında gezinen ANELE TSİ 17.28 itibarıyla yüzde 1,48 düşüşle 21,24 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.