Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 315 Kazandıran Şirket Avrupa Pazarına İlk İhracatı Yaptı!

Mia Teknoloji A.Ş., KAP'a bildiriminde Avrupa pazarına gerçekleştirdiği yeni proje ve yazılım ihracatı hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 315 Kazandıran Şirket Avrupa Pazarına İlk İhracatı Yaptı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2021 yılının Kasım ayı itibarıyla Borsa İstanbul’da halka arz olan Mia Teknoloji A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni proje ve yazılım ihracatına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da MIATK koduyla işlem gören şirketin açıklamasında, Kıta Avrupa pazarına gerçekleştirilen ilk Mia-Tech Software yazılım ürünü ihracatının detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin yurt dışı iş geliştirme faaliyetleri planında yer alan hedef ülkelerden Polonya‘da başlatılan iş geliştirme faaliyetleri kapsamında, Polonya’da yerleşik bir Enerji ve Teknoloji Firması ile gerçekleştirilen iş ilişkisinden bahsedildi.

Söz konusu şirkete yazılım, kurulum, lisans, bakım ve destek işleri ile ilgili 1 milyon 284 bin 549 Euro tutarında ihracat gerçekleştirildiği belirtildi.

Bahsi geçen ihracatın, şirketin Mia-Tech Software yazılım ürününün Kıta Avrupa pazarına yaptığı ilk yazılım ihracatı olduğu ve gelecek dönemde hem Polonya hem de diğer ülkelerde benzer başarıların edinilmesi için çalışmalara devam edildiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Bank of America’nın (BofA) ilgi gösterdiği Mia Teknoloji, kısa süre önceki bildiriminde AR-GE ekibi tarafından geliştirilen “MİA TeleHealth Uzaktan Sağlık Bilgi Sistemi” projesinin tamamlanarak ilk satışının gerçekleştiği bilgisini vermişti.

MIATK Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son iş gününün ilk yarısında yüzde 0,78 azalışla 7.953,82 puana gerilerken haber yazımı itibarıyla 8.012,96 puanda seyrediyor.

MIATK hisselerin değeri ise an itibarıyla günlük yüzde 1,9’luk yükselişle 34,5 TL seviyesine çıkış gösterdi.

Mia Teknoloji Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, haftalık grafikte yüzde 5,5 oranında kırmızı yakarken aylık ve yıllık bazda ise güncel olarak yatırımcısına yüzde 1 ve yüzde 314,5 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın