Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 300 Kazandıran Enerji Şirketinden Yatırım Açıklaması

Yeo Teknoloji Enerji Ve Endüstri A.Ş, KAP üzerinden hidroelektrik santrali yatırımı hakkında açıklamada bulundu. Hisseler yükseldi. Detaylar haberde...
Yüzde 300 Kazandıran Enerji Şirketinden Yatırım Açıklaması
HABER GİRİŞ

Enerji sektöründe faaliyet gösteren Yeo Teknoloji Enerji Ve Endüstri A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden iştirakinin hidroelektrik santrali yatırımı hakkında açılamada bulundu.

Şirket, yüzde 100 iştiraki Yeo Enerji Yatırımları A.Ş’ye bildirilen yazı ile 58,15 MW kapasiteli hidroelektrik santrallerinin iştirakinin uhdesinde kaldığını açıkladı.

180 GWh elektrik üretilmesi beklenen Aşağı Aras Sıralı hidroelektrik santrali projesinin 49 yıllık su kullanım anlaşmasının imzalanması sonrası yürürlüğe gireceği not edildi.

Şirket yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 gigawatt kapasite hedeflediğini bildirdi. Şirketin yatırımcı kimliği ile dünyanın farklı coğrafyalarındaki ofisleri ve iş yapma kabiliyeti ile global oyuncu olma yolunda yeni bir adım attığı kaydedildi.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri yatırım açılaması ile anlık yükselişe geçti. 233 TL’den işlem gören hisseler, açıklamayla birlikte 246,80 TL’ye yükseldi. Sonrasında hafif düşüşe geçen hisseler 242,4 TL’ye kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner

YEOTK hisseleri yıllık bazda yüzde 309,9, aylık bazda yüzde 16,49 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.