Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 280 Kazandıran Enerji Şirketinden Dev İhale Zaferi!

Hissesinin yıllık kazancı yüzde 300'e yaklaşan Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., KAP bildiriminde büyük çaplı bir ihalenin sonucunu duyurdu. Detaylar,
Yüzde 280 Kazandıran Enerji Şirketinden Dev İhale Zaferi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de elektrik taahhüt sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde girdiği büyük çaplı ihalenin sonucu hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ORGE koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Metal Oksit Çatı Güneş Enerji Santrali Projesi için sözleşme görüşmelerine başlanması sürecine dair detaylara yer verildi.

Açıklamada, Kocaeli’nde Demirciler Organize Sanayi Bölgesi’nde inşa edilecek Metal Oksit Çatı Güneş Enerji Santrali Projesi’nin kurulum işlerine yönelik olarak verilen 147 milyon 900 bin dolar tutarındaki teklifin kabul edildiği ve ihalenin şirket lehine sonuçlandığının Metal Oksit Kimya Sanayii A.Ş. tarafından bildirildiği ifade edildi.

İşveren ile sözleşme görüşmelerine başlandığı ve söz konusu işin 90 gün içinde bitirilmesinin planlandığı bilgisi verildi.

Açıklamanın devamında, sözleşme görüşmelerinin olumlu ya da olumsuz şekilde tamamlanması sonrasında gerekli açıklamaların yatırımcılar ve kamuoyu ile paylaşılacağı da kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

ORGE Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 1,66 değer kaybederek 9.179,48 puandan tamamladı. ORGE hisseleri, endeksle paralel hareket etti.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 4,9‘luk daha derin düşüşle 81,5 TL seviyesine gerileme gösterdi.

ORGE Fiyatı Düşüş Eğiliminde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Orge Enerji hisseleri haftalık, aylık ve yıllık bazda ise güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 1,1, yüzde 26,2 ve yüzde 280,4 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın