Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 230 Primlenen Hisseler için Temettü Kararı Geldi

Yıllık primi yüzde 230’u bulan Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisseleri için temettü kararı geldi. Detaylar haberde;
Yüzde 230 Primlenen Hisseler için Temettü Kararı Geldi
HABER GİRİŞ

Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yönetim kurulunun kar dağıtım teklifi hakkında açıklama paylaştı. Kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin paylaşılan bildirimde, yatırımcılara temettü dağıtımının yapılmayacağı bildirildi.

2023 yılı 4. çeyrek bilançosunda dönem kârı Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) göre 146.950.469 TL, yasal kayıtlara göre ise 108.075.387 TL olan şirket, 2023 dönemi faaliyetleri çerçevesinde temettü dağıtımını gerektirecek bir durum oluşmadığı kararını aldı.

Açıklamada, “2023 dönemi faaliyetleri çerçevesinde kâr payı dağıtılmasını gerektirecek bir durum oluşmamış olması nedeni ile kâr payı dağıtılmamasına, kararın genel kurul onayına sunulup yatırımcıların bilgilendirilmesine karar verilmiştir” denildi.

Pera GYO Hisse 09.04.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

PEGYO kodlu hisseler temettü dağıtımının yapılmayacağı kararının paylaşıldığı günde ekside kayda geçti.

Yıllık primi yüzde 200’ü aşan hisseler aylık yüzde 9’un, haftalık ise yüzde 5’in üzerinde değer kazanırken, yazım anında yüzde 2’ye yakın düşüş gördü. TSİ 10.10 itibarıyla 23 lira seviyesinde kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.