Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 218 Kazandıran Şirket Dev Satın Alma Adımını Duyurdu!

Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde büyük çaplı yatırımı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 218 Kazandıran Şirket Dev Satın Alma Adımını Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tasarruf finansman faaliyetleriyle faizsiz ev ve araba, kredisiz ev ve araba seçenekleri ile ev ve araba sahibi olma fırsatı sunan Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde büyük çaplı yatırımı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da KTLEV koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Temmuz ayında yapılan yönetim kurulu toplantısında, gayrimenkul ve gayrimenkule dayalı çeşitli yatırım projelerinin satın alınmasına yönelik görüşmelerin yürütülmesi ve çalışmaların geliştirilmesi konusunda şirket genel müdürünün yetkilendirildiği anımsatıldı.

Alınan yönetim kurulu kararına istinaden Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunan mülkiyeti Bainbridge Gayrimenkul Ticaret A.Ş.’ye ait olan ve halen CarrefourSA Bursa AVM olarak kullanılmakta olan 100.000 metrekarelik gayrimenkulün yüzde 70’ini kapsayan 78 bin 519,326 dolar tutarında satın alma işleminin gerçekleştirilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı bilgisi verildi.

Söz konusu gayrimenkulun içinde bulunan AVM’nin, 60.325 metrekare kiralanabilir alana ve 131 normal mağaza, 13 büyük ölçekli mağaza, 1 büyük market, 1 sinemaya sahip olduğu belirtildi.

Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş., bu hafta KAP’a yapılan bildirimde 2024 ikinci çeyrek finansal takvim hakkında açıklamada bulunmuştu.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada, şirketin söz konusu hesap dönemine ilişkin finansal raporlarının 30 Temmuz 2024 tarihinde kamuya açıklanmasının planlandığı belirtilmişti.

KTLEV Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 1,78 değer kazancıyla 10.872,56 puandan tamamlarken, KTLEV hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 202 TL olan şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 2,5‘lik yükselişle 49,06 TL seviyesine çıkış gösterdi.

KTLEV Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Katılımevim hisseleri, yıllık grafikte ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 218,3 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.