Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 210 Kazandıran Meme Coinde Önemli Artış! Ralliye Hazır mı?

Shiba Inu yakım oranı yüzde 1200 oranında önemli patlama gösterdi. Popüler meme coin SHIB boğa koşusuna mı hazırlanıyor? Detaylar haberin devamında;
Yüzde 210 Kazandıran Meme Coinde Önemli Artış! Ralliye Hazır mı?
HABER GİRİŞ

Kripto piyasasının önde gelen meme coinlerinden Shiba Inu (SHIB) için bir kez daha toplam dolaşım arzından önemli sayıda token çıkarıldı. Shiba Inu ekosistemindeki yakım oranı, arz azaltma ve altcoinin değerini artırma çabalarının bir parçası olarak yüzde 1000’in üzerinde önemli ölçüde artış gösterdi.

Shibburn’den elde edilen son veriler, yakım oranının son 24 saat içinde yüzde 1200 oranında arttığını ve 51 milyondan fazla varlığın yok edildiğini ortaya koydu.

Bu, son yedi gün içinde boş bir adrese gönderilen tüm varlıkların yaklaşık yüzde 30‘una denk geliyor.

Shibburn Güncel Yakım Verileri Dikkat Çekti
Kaynak: Shibburn

Shiba Inu’nun maksimum 999.982.363.413.352 token arzı bulunmakta ve yakım mekanizması, meme coini zamanla daha kıt ve potansiyel olarak daha değerli hale getirmenin en önemli yöntemlerinden birisi olarak biliniyor.

Yakım süreci ve aşamaları oldukça karmaşık olup, hem manuel hem de otomatik yakım işlemlerini içermektedir. Kısa bir süre önce, Shiba Inu’nun arkasındaki ekip tüm sistemi otomatikleştirmek için “dönüştürücü bir token mekanizması” tanıtmıştı.

GCM Yatırım Banner

Bu yakım işlemlerinin SHIB fiyatına olan etkisi ise yakından takip edilmeye devam ediyor. Son zamanlarda en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer alan meme coinin fiyatı, geçen haftaya kıyasla yüzde 17 ve aylık bazda yüzde 210 oranında ciddi artış gösterdi.

Shibarium’un Gelişimi SHIB Fiyatına Katkıda Bulunuyor

Shiba Inu rallisine katkıda bulunan muhtemel bir diğer unsurun Shibarium’un daha da ilerlemesi olduğu belirtiliyor. Geçen yıl Ağustos ayında piyasaya sürülen katman-2 ölçeklendirme çözümü önemli kilometre taşlarını aşmaya devam ediyor.

Bu ayın başlarında, ağdaki toplam işlemler 400 milyon sınırını aşarken, toplam bloklar 4 milyonun hemen altında kaldı.

Shiba Inu ekosisteminin büyümesini ve gelişmesini teşvik etmek ve meme coini rakiplerinin üzerine çıkarmak için tasarlanan Shibarium, işlem ücretlerini azaltmayı ve hızı artırmayı hedeflemektedir.

Öte yandan, SHIB, önceki gün Ethereum’un kurucusu olarak bilinen Vitalik Buterin’in, yıllar önce yapmış olduğu bir bağışla ilgili sorulan soruya cevap vermesiyle gündem olmuştu.

Şu anki konumuna baktığında, yaptığı SHIB bağışının beklediğinin ötesine geçtiğini söyleyen isim, “SHIB beklentilerimin çok üzerinde performans gösterdi ve değerlendi.” ifadesini kullanmıştı. Bu mesaj, SHIB topluluğu arasına heyecan yaratmıştı.

SHIB Fiyatı Yükselişini Sürdürüyor
Kaynak: CoinMarketCap

Piyasa değeriyle Dogecoin’in (DOGE) ardından en büyük ikinci meme coin olan SHIB, haber yazımı itibarıyla 0,00003244 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın