Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 200’lük Kazanç Daha Başlangıç! Hedef Fiyat Yükseldi

Geçen yıl borsadaki yükselişiyle enflasyonu ezip geçen nadir isimlerden olan Ülker Bisküvi için 2024 beklentileri yüksek. İş Yatırım, hisseler için hedefini yukarı çekti.
Yüzde 200’lük Kazanç Daha Başlangıç! Hedef Fiyat Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yılı yüzde 65’e çıkan enflasyon oranının altında primle kapatan BIST 100 endeksi yatırımcılar için hayal kırıklığı yaratırken, ucuzlayan kimi hisseler alım fırsatı yarattı. Özellikle yabancı yatırımcılar getiri potansiyeli yüksek olan ve 2024’te gelecek vadeden şirketlerin hisselerine yönelirken, bu isimlerden biri de Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. (ULKER) oldu.

Aralık ayında yabancıların en fazla alım yaptığı hisselerin başında gelen ULKER için 2023 kapanışında 14.658.300 dolarlık alım yapılırken, hisseler enflasyona karşı yüksek primiyle de öne çıktı.

2023’te BIST 100 şirketleri arasında sınırlı sayıda isim enflasyonun üzerinde yıllık getiri sağlamış, ULKER yüzde 77,39 kazanç ile yatırımcısını enflasyona karşı korumuştu.

Bu yıl enflasyonun pik yapması beklenirken, ULKER için beklentiler yüksek oldu. İş Yatırım, ULKER hisseleri için hedef fiyatını 104 TL’den 140 TL’ye çıkararak, ‘AL’ tavsiyesini korudu.

Aracı kurumların portföyünden çıkmayan ULKER hisseleri için hazırlanan beklenti raporunda, “Hedef fiyat revizyonumuz temel olarak güncellenmiş makro varsayımlarımıza, daha yüksek marj beklentilerimiz ve net işletme sermayesindeki iyileşmeler ile beraber daha güçlü serbest nakit akışı beklentimizden kaynaklanıyor” denildi.

Şimdi Kayıt Olun

Ülker’in yurt içi pazarda fiyat avantajının ve uluslararası faaliyetlerindeki dövize bağlı gelirlerinin 2024 için güçlü bir getiri sağlayacağı çıkarımı yapıldı.

Borsadaki çarpıcı düşüşlere rağmen 2023’ü yüksek ciro büyümesi ve marj iyileşmeleri sayesinde güçlü geçirdiği belirtildi.

Geçen yılın 9 aylık bilançosunda şirketin konsolide brüt kâr marjının 420 baz puan; faiz, amortisman ve vergi öncesi kârlılık (FAVÖK) marjının ise 270 baz puan arttığı kaydedildi.

Tüm bunlara ek olarak ayrıca şirketin açık döviz pozisyonunun yüzde 70’lik kısmının riskten korunduğu, böylece döviz kurlarındaki dalgalanmalara karşı daha dayanıklı bir konumda yer aldığı söylendi.

Yıllık primini yüzde 226’ya taşıyan ULKER kodlu hisseler, güçlü yükselişini sürdürürken aylık yüzde 27’nin üzerinde artış, haftalık ise yüzde 10 kazanç gördü. Dün BIST 100 endeksinin kapanışı 8869 puandan yaptığı seans sonunda ULKER ise 101,9 TL’den kayıtlara geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.