Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 200’e Yakın Kazandıran Hisse Tacirler Yatırım’ın Listesinde

Tacirler Yatırım, günlük bülteninde 4 hisse için yükseliş beklenildiğini kaydetti. Hisselerin hedef fiyatını açıkladı. Detaylar haberde...
Yüzde 200’e Yakın Kazandıran Hisse Tacirler Yatırım’ın Listesinde
HABER GİRİŞ

BIST 100 endeksi 8912,11 puan ile güne rekor seviyede başladı. BIST 100 son 5 haftadır kazandıran yatırım araçları arasında yer almaya devam ediyor. Aracı kurumlar BIST 100 yükselirken günlük bültenlerini yayımlamaya devam ediyor. Bunlardan biri olan Tacirler Yatırım, günlük hisse önerisinde bulundu.

Raporunda önemli gelişmelere yer veren Tacirler Yatırım, bugün Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından nakit dengesinin açıklanacağını hatırlattı. Bunun yanında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) TÜFE bazlı Reel Efektif Döviz Kuru endeksinin Ocak ayı için 56,95 olarak açıklandığı not edildi.

Söz konusu gelişmelere yer verdikten sonra günlük teknik bazlı hisse önerisinde bulunan Tacirler Yatırım, MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş. (MPARK), Petkim Petrokimya Holding A.Ş. (PETKM), Şok Marketler Ticaret A.Ş. (SOKM) ve Türk Hava Yolları (THYAO) hisseleri için yükseliş beklendiğini not etti.

Teknik Bazlı Hisse Önerisi Tacirler Yatırım
Kaynak: Tacirler Yatırım

Bahsi geçen hisseler için hedef fiyat şu şekilde açıklandı:

  • MPARK: 169,90 TL
  • PETKM: 24,30 TL
  • SOKM: 71,40 TL
  • THYAO: 301,20 TL

Günlük öneri listesinde yer alan MPARK yazım sırasında 164,7 TL’den, PETKM 23,5 TL’den, SOKM 69,7 TL’den ve THYAO ise 289 TL’den işlem gördü. SOKM hisseleri yıllık yüzde 200’e yakın kazandırdı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.