Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 200 Kazandıran Şirketten Finansal Varlık Kararı

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş, İsviçre'de kurulacak olan yeni şirket hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde....
Yüzde 200 Kazandıran Şirketten Finansal Varlık Kararı
HABER GİRİŞ

İmalat sektöründe faaliyet gösteren Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş, dün anlaşmasını duyurduktan sonra yurt dışında kuracağı yeni şirketi hakkında açıklamada bulundu. Şirketin hisseleri (BVSAN) açıklama sonrasında yükseldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, potansiyel iş fırsatlarını değerlendirebilmek amacıyla İsviçre Federal Cumhuriyeti’nde şirket kurulacağını duyurdu.

Söz konusu BVS Crane Technologies AG’ unvanlı şirketin sermayesinin 100 bin İsviçre Frangı (CHF) olduğu aktarıldı.

BVS Crane Technologies AG’ye kurucu ortak olarak sermayesinin yüzde 40’ı oranında iştirak edilmesine karar verildiği bildirildi.

Finansal duran varlık ediniminin ortaklık faaliyetlerine etkisinin olumlu olduğu bildirildi.

Şimdi Kayıt Olun

Bu açıklama sonrasında şirketin borsada işlem gören hisseleri yükselişe geçti. Saat 15.20’de 108,50 TL’den işlem gören hisseler, saat 15.25’te 113 TL’ye kadar yükseldi.

Bülbüloğlu Vinç Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu yükselin ardından düşüşe geçen hisseler 111,8 TL’den işlem gördü. Hisseler yıllık bazda yüzde 200 kazandırdı. Haftalık bazda ise yüzde 8’e yakın yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.