Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 200 Bedelsiz Kararını Geri Çekti! Yatırımcı Şaşkın

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuru yapan Link Bilgisayar, bedelsiz kararının geri çekilmesi için SPK’ya başvuru yaptığını açıkladı. İşte detaylar;
Yüzde 200 Bedelsiz Kararını Geri Çekti! Yatırımcı Şaşkın
HABER GİRİŞ

Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret (LINK), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı duyuruda sermaye artırımına yönelik Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yapılan başvurunun geri çekileceğini duyurdu.

Şirket, daha önce sermayesinin tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 11.000.000 TL’den 33.000.000 TL’ye (yüzde 200) artırılmasına yönelik 23 Kasım 2023 tarihinde başvuruda bulunduğunu hatırlattı.

Yüzde 200 Bedelsiz Kararını Geri Çekti! Yatırımcı ŞaşkınKaynak: KAP

Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebiliği’nin 5’inci maddesinde yer alan kayıtlı sermaye sistemine geçiş için gerekli asgari sermaye tutarının değişmesini göz önüne alarak SPK başvurusunun geri çekilmesine karar verildiği açıklandı. Bu çerçevede 17 Ocak tarihinde başvurunun geri çekilme talebinin SPK’ya sunulduğu bildirildi.

Yüzde 200 Bedelsiz Kararını Geri Çekti! Yatırımcı ŞaşkınKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023’ün Kasım ayında 85 TL seviyelerinden hareketlenerek güçlü bir yükseliş sergileyen LINK, 2024 yılına 208 TL’den giriş yaptı. 26 Ocak’ta 162 TL’ye kadar inen LINK, bu noktadan toparlanmayı başardı ve 17 Ocak’ta kapanışını yüzde 0,4 artışla 221 TL’den gerçekleştirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.