Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 200 Bedelsiz Kararı! O Şirket SPK’ya Gidiyor

Borsada GEREL koduyla işlem gören Gersan Elektrik, KAP üzerinden yaptığı açıklamada bedelsiz sermaye artırımına gideceğini duyurdu.
Yüzde 200 Bedelsiz Kararı! O Şirket SPK’ya Gidiyor
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler sermaye artırımı kararlarını, temettü duyurularını, yatırımlarını, bilançolarını ve diğer gelişmelerini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşmayı sürdürüyor.

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi (GEREL), 16 Mayıs’ta yaptığı açıklamada Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını belirtti.

Yüzde 200 Bedelsiz Kararı! O Şirket SPK’ya GidiyorKaynak: KAP

Şirket, 400 milyon TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalacak şekilde 80 milyon TL olan çıkarılmış sermaye tutarını, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak üzere 160 milyon TL artırarak (yüzde 200) 240 milyon TL’ye çıkaracak. Gersan Elektrik, 160 milyon TL’nin tüm pay sahiplerine payları oranında dağıtılacağını, konuyla ilgili gerekli izinlerin alınması için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapılacağını paylaştı.

Gersan Elektrik, 15 Mayıs’ta 589 bin dolar ve 1 milyon 20 bin dolarlık sözleşmesine dair detayları paylaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

GEREL, 16 Mayıs’ta BIST 100 endeksinin yüzde 1,6 arttığı günde güçlü bir yükseliş gerçekleştirdi ve kapanışını yüzde 9,3 artışla 46,4 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.