Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 1814 Bedelsiz Potansiyeli Var! Bu Şirkete Dikkat

Borsa İstanbul’da işlem gören Mavi Giyim için dev bedelsiz potansiyeline dikkat çekilirken hisse için hedef fiyat 180,6 TL olarak açıklandı. İşte detaylar;
Yüzde 1814 Bedelsiz Potansiyeli Var! Bu Şirkete Dikkat
HABER GİRİŞ

Deniz Yatırım, Borsa İstanbul’da işlem gören Mavi Giyim (MAVI) için kapsamlı bir rapor paylaşarak hedef fiyatını açıkladı. Şirketin 11 Aralık Pazartesi günü 3Ç23 finansal sonuçlarını açıklayacağı hatırlatıldı ve şirketin neden beğenildiği paylaşıldı.

Mavi Giyim’in güçlü Pazar konumu, satış geliri büyümesi, aynı mağaza satış performansı, nakit üretimi, artan girdi maliyetlerine karşı fiyatlama stratejisi ve güçlü bilanço yapısı nedeniyle beğenildiği belirtildi.

2023’ün ilk yarı yılında şirketin konsolide satış gelirinin yüzde 104 artarak 8,415 milyon TL olarak gerçekleştiği, satış büyümesinde fiyat artışının yanı sıra adet büyümesinin etkili olduğu aktarıldı.

Şirketin halihazırda 2Ç23 döneminin ardından gerçekleştirdiği telekonferansta yeni döneme ait olumlu sinyaller verdiği kaydedildi. Mavi Giyim içi baz etkisinin ortadan kalkmasıyla çeyreksel ve yıllık bazda yükseliş beklendiği vurgulandı.

Deniz Yatırım, mevcut durumda şirketin yüzde 1814 bedelsiz potansiyeline sahip olduğunu ve şirket için hedef fiyat 180,6 TL olarak açıklandı. Burgan Yatırım, 1 Aralık tarihinde MAVI için hedef fiyatının 164 TL olduğunu belirtmişti.

GCM Yatırım Banner

Yüzde 1814 Bedelsiz Potansiyeli Var! Bu Şirkete DikkatKaynak: Paratic Piyasalar

MAVI, 4 Aralık 16.00 itibarıyla yüzde 1,4 artışla 105,7 TL’den işlem görüyor. Şirketin yatırımcıları haftalık yüzde 4,4, aylık yüzde 2,3 ve yıllık yüzde 80,6 oranında kazandı.

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi ise yüzde 0,5 artışla 8063 puanda seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın