Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 180 Kar Eden Şirketten Irak Pazarına Yönelik Önemli Adım!

Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde Irak merkezli bir BT firması ile varılan anlaşmayı duyurdu. Detaylar;
Yüzde 180 Kar Eden Şirketten Irak Pazarına Yönelik Önemli Adım!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Teknoloji, telekom, bankacılık, turizm, perakende, hizmet ve sigortacılık sektörlerinde bulunan ulusal ve global müşterilerinin teknoloji yazılımı ve yönetimi alanındaki ihtiyaçlarına cevap veren Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş., yurt dışı açılımına yönelik önemli bir adım attı.

Borsa İstanbul’da KFEIN koduyla işlem gören şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Irak merkezli bilgi teknolojisi firması Motion Technology ile mutabakat metni imzalanması hakkında açıklamada bulundu.

Açıklamada, şirket ile Irak’ta e-devlet ve dijitalleşme projeleri gerçekleştiren bilgi teknolojisi firması Motion Technology arasında telekom sektöründe projeler yapmak üzere bir yıl süreli “Mutabakat Metni” imzalandığı ve sözleşmenin şirkete ulaştığı bilgisi verildi.

Sözleşme kapsamında Motion Technology tarafından şirketin ürün ve hizmetlerinin Irak pazarında sunumunun gerçekleştirileceği ifade edildi.

Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş., Kasım ayı içinde 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirketin yılın ilk dokuz aylık dönemindeki net karının, 2022’nin aynı dönemine göre yüzde 180‘lik çarpıcı artış göstermesi dikkat çekmişti.

GCM Yatırım Banner

KFEIN Hisseleri Günü Hafif Yükselişle Tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,47 değer artışıyla 7.299,33 puandan tamamlarken endeksle paralel hareket eden KFEIN hisselerinin değeri ise günlük yüzde 0,6 yükselişle 52,4 TL seviyesine çıktı.

KFEIN haftalık ve aylık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 12,8 ve yüzde 24,1 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

KFEIN Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler yıllık bazda ise yüzde 68,2 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın