Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 168 Kazandıran Halka Arzdan Yazılım Sözleşmesi

Borsa İstanbul’da 2023 yılında işlem görmeye başlayan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım, yazılım ürünü BYCHAT kapsamında imzalanan sözleşmeyi duyurdu. İşte detaylar;
Yüzde 168 Kazandıran Halka Arzdan Yazılım Sözleşmesi
HABER GİRİŞ

Geçen yılın Kasım ayında halka arz olan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım (AGROT), kesin izahnamede detaylarına yer verilen yapay zeka ve robotik yazışma tabanlı e-ticaret ürünü olan BYCHAT yazılımının iki ayı aşkın süredir devam eden yeterlilik testinin başarı ile sonuçlandığını açıkladı.

BYCHAT ürününün 63 ülkede hizmet veren Ares Technology Limited Şirketi ile bu ülkeleri kapsayan White-Label iş ortaklığı sözleşmesi imzalandığı duyuruldu.

Sözleşme ile birlikte ilgili firmanın yaklaşık yıllık 1,2 milyar dolar (yaklaşık 36 milyar TL) hacme sahip tüm e-ticaret ve dijital dönüşüm süreçlerinin yüzde 90 bağlı ortaklığı olan Grid Teknoloji tarafından yapay zeka ürünü BYCHAT ile sağlanacağı belirtildi.

Söz konusu ticaret hacminin yaklaşık yüzde 2’lik tutarının Grid Teknoloji’ye ödeneceği, buradan elde edilecek tutarın tam konsolidasyon olarak raporlanan bilançoya yansıyacağı ifade edildi.

Agrotech Hisselerinde Son Durum

Agrotech Yüksek Teknoloji, 15-16-17 Kasım tarihlerinde 5,2 TL ile halka arz olmuştu ve 23 Kasım 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı.

GCM Yatırım Banner

Yüzde 168 Kazandıran Halka Arzdan Yazılım Sözleşmesi Kaynak: Paratic Piyasalar

5,2 TL’den borsaya katılan AGROT, son dönemde halka arz olan şirketler arasında performansıyla öne çıkıyor. 2023 yılını 12,1 TL’den tamamlayan hisse, 16 Şubat saat 16.30 itibarıyla yüzde 2,6 artışla 45,5 TL’den işlem görüyor. AGROT, haftalık yüzde 31,7, aylık yüzde 168 değer artışıyla yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.