Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 167 Getirili Çelik Şirketinden 46 Milyon Dolarlık Büyük İş!

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde milyon dolarlık yeni iş bağlantıları hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Yüzde 167 Getirili Çelik Şirketinden 46 Milyon Dolarlık Büyük İş!
HABER GİRİŞ

Güneş enerjisi alt yapısı, enerji nakil hattı, yapısal çelik ve çeşitli sektörlere özel çelik profil üretimleri alanında faaliyet gösteren Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş bağlantıları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da KCAER koduyla işlem gören şirketin bildiriminde milyon dolarlık siparişlerin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin son 35 günde MENA bölgesi başta olmak üzere, Amerika, Avrupa ve Türkiye’den ağırlıklı olarak katma değerli ürünlere yönelik çelik profil siparişleri aldığı bilgisi verildi.

Söz konusu siparişlerin toplam bedelinin 46 milyon 314 bin 202 dolar olduğu ifade edildi. Yeni iş bağlantılarının, şirketin cirosunu olumlu etkileyeceğine değinildi.

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 11 Haziran 2024 tarihinde KAP üzerinden paylamıştı. Şirketin net karının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3, hasılatının ise önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 12 azaldığı bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

Şirket, 3 Temmuz’da ise yatırımcısına pay başına brüt 0,30415015 TL, net 0,2737350 TL temettü ödemelerini 3 Temmuz’da gerçekleştirmişti.

KCAER Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,11 değer kazanarak 10.864,08 puandan tamamlarken, KCAER hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve düştü.

Yıllık zirvesi 68,7 TL olan hisseler, günlük bazda yüzde 1,7‘lik düşüşle 50,25 TL seviyesinden günü tamamladı.

KCAER Hisseleri Günü Düşüşle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kocaer Çelik hisseleri, yıllık grafikte ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 167,1 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın