Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 166 Kazandıran Şirketten Temmuz’da Temettü Ödemesi Geliyor!

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP bildiriminde genel kurul kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 166 Kazandıran Şirketten Temmuz’da Temettü Ödemesi Geliyor!
HABER GİRİŞ

Sandviç panel üretimi, EPS ısı yalıtım levha ve özel ölçü blok üretimi ile EPS enjeksiyon kalıplı özel ürün üretimi alanlarında faaliyet gösteren Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den yatırımcısına gün içinde müjdeli haber geldi.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurul kar payı dağıtım kararı hakkında açıklama yaptı ve temettü dağıtımının kesinleştiğini bildirdi.

Borsa İstanbul’da PNLSN koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, yönetim kurulunun hisse başına brüt 0,7736867 TL, net 0,6963180 TL temettü ödenmesine ilişkin teklifinin genel kurulda kabul edilerek kesinleştiği ifade edildi.

Kar payı dağıtım tarihinin 18 Temmuz 2024 olarak kesinleştiği bilgisi de verildi.

Panelsan 2024 Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Hisseleri yeşil bir görünüm sunan şirketin bugünkü diğer KAP açklamasında bir ortaklık kararı duyuruldu. Kazakistan’da yatırımları olan ülkenin önde gelen firmalarından YDA Şirketler Grubu ile Kazakistan Astana’da sandviç panel üretimi noktasında bir ortaklık tesis edilmesi hususunda prensip anlaşmasına varıldığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

PNLSN Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,59 değer kaybederek 10.055,98 puandan tamamlarken, PNLSN hisseleri endeksle ters yönde hareket gösterdi ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 104,4 TL olan şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 2,3‘lük artışla 88,5 TL seviyesine çıkış gösterdi.

Panelsan Hisseleri Yükseliş Görünümünde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Panelsan hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık bazda ise güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 8,9, yüzde 1 ve yüzde 166,1 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.