Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 164 Kar Eden Borsadaki Şirketten Dev Hasılat Getirecek Hamle

Borsa İstanbul'da MEGAP koduyla işlem gören Mega Polietilen Köpük Sanayi A.Ş., yıllık 850 milyon TL hasılat getirmesi beklenen hamlesini duyurdu. Detaylar;
Yüzde 164 Kar Eden Borsadaki Şirketten Dev Hasılat Getirecek Hamle
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Polietilen köpük üretimi gerçekleştiren Mega Polietilen Köpük Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yıllık 850 milyon Türk Lirası hasılat getirmesi planlanan yeni hamlesinin detaylarını paylaştı.

Mega Hazır Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Faaliyette

Borsa İstanbul’da MEGAP koduyla işlem gören şirket, “hazır giyim üretim faaliyeti” başlıklı KAP bildiriminde Mega Hazır Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin üretime başladığını duyurdu.

Açıklamada, şirketin bağlı ortaklığı olan, Adıyaman fabrika yerleşkede kurulumuna başlanan ve hazır giyim alanında konfeksiyon üretimi yapacak olan Mega Hazır Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin bugün itibarıyla üretim faaliyetine başladığı belirtildi.

Devreye giren tesisin kapasite kullanımının tam seviyeye ulaştığında yıllık 850 milyon TL hasılat gerçekleşmesinin beklendiği ifade edildi.

Mega Polietilen Köpük Sanayi A.Ş., 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu 9 Kasım 2023 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirketin yılın ilk dokuz ayındaki net karı, önceki dokuz aylık döneme göre yüzde 164 artış göstermişti.

GCM Yatırım Banner

Çeyreklik kar ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 121 oranında artmıştı.

MEGAP Hisseleri Haftayı Yükselişle Kapattı

Şirketin hisseleri, haftanın son işlem gününü yüzde 2,2 yükselişle 5 TL seviyesinde kapattı.

MEGAP Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

MEGAP, haftalık grafikte yüzde 1,5 oranında, aylıkta ise yüzde 3,9 oranında kırmızı yakmış durumda. Yıllık bazda bakıldığında ise şirket hissesinin, yatırımcılarına yüzde 11,7 getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.