Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 154 Kazandıran Makina Şirketinden Temettü Açıklaması!

Makim Makina Teknolojileri San. Tic. A.Ş, KAP'a yapılan bildirimde kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Yüzde 154 Kazandıran Makina Şirketinden Temettü Açıklaması!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçiş kontrol, hassas döküm ve döner kesme ekipmanları olmak üzere üç ana sektörde hizmet veren Makim Makina Teknolojileri San. Tic. A.Ş, 27 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da MAKIM koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, şirketin 2023 yılı karından işletme sermaye ihtiyacı ve yapılmakta olan yatırımlar göz önüne alınarak kar dağıtımı yapılmamasına karar verildiği ifade edildi.

Ek açıklama kısmında, “01.01.2023-31.12.2023 hesap dönemine ait 2023 yılı karından işletme sermaye ihtiyacı ve yapılmakta olan yatırımlar göz önüne alınarak kar dağıtımı yapılmamasına, genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan 227.298.752,26 TL tutarındaki karın olağanüstü yedeklere eklenmesine karar verilmiştir.” ifadesine yer verildi.

Söz konusu hususların 27 Haziran 2024 tarihinde yapılacak şirket olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

MAKIM Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,18 değer kaybıyla 10.656,96 puandan tamamlarken, MAKIM hisseleri endeksle paralel hareket etti ve günü düşüşle tamamladı.

Yıllık zirvesi 33,5 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 2‘lik düşüşle 28,4 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

MAKIM Fiyatı Bugün Düştü
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Makim Makina hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 154,8 oranında getiri sağlamış görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.