Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 143 Kazandıran Şirket Pay Başına 5,4 TL Temettü Dağıtacak!

Hedef fiyatı 236,8 TL olarak açıklanan Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a Genel Kurul kar payı dağıtım kararı hakkında bilgi verdi. Detaylar;
Yüzde 143 Kazandıran Şirket Pay Başına 5,4 TL Temettü Dağıtacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin çimento ihtiyacı ile toplam çimento ve klinker ihracatının önemli bir bölümünü karşılayan Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde Genel Kurul kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da AKCNS koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yönetim kurulunun temettü dağıtma teklifinin genel kurulda ortakların onayından geçerek kesinleştiği müjdesi çıktı.

Açıklamada, yönetim kurulu tarafından 15 Nisan 2024 tarihinde dağıtılmak üzere hisse başına brüt 6,0068822 TL, net 5,4061939 TL temettü dağıtılması teklifinin genel kurulda ortakların onayından geçerek kesinleştiği ifade edildi.

Akçansa Temettü Tablosu
Kaynak: KAP

Şirketin, 2023 geneli hesap dönemine ait finansal tablolarına göre 2.371.207.804,00 TL dönem net karı elde edildiği anımsatıldı.

Halk Yatırım, geçen haftalarda AKCNS hisselerini değerlendirmiş ve Akçansa için 236,80 TL seviyesinde bulunan 12 aylık hedef fiyatı ve ‘al’ olan tavsiyelerini koruduklarını duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Akçansa Çimento, 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu Şubat ayının sonlarında duyurmuş ve yılın son çeyreği için zarar açıklamıştı.

AKCNS Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yeni haftanın dördüncü iş gününü yüzde 2,05 değer kazanarak 9.129,02 puandan tamamlarken, AKCNS hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve düşüş sergiledi.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 1,7‘lik düşüşle 136,9 TL seviyesine gerileme gösterdi.

AKCNS Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Akçansa Çimento hisseleri, haftalık ve aylık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 3,4 ve yüzde 12 oranında zarar ettirmiş olsa da, yıllık bazda yüzde 143,1 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın