Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 1297 Kazandıran Borsadaki Şirketin Temettü Kararı Açıklandı!

Ray Sigorta A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 1297 Kazandıran Borsadaki Şirketin Temettü Kararı Açıklandı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bireysel ve kurumsal olarak hayat dışı tüm branşlarda faaliyet gösteren sigorta şirketi Ray Sigorta A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da RAYSG koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımı müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, özkaynakların güçlü olması, sürdürülebilir büyüme ve kârlılık devamı için kârın bünyede bırakılması ve ve temettü dağıtılmaması kararının genel kurulda onaylandığı ifade edildi.

Yönetim Kurulunun 2023 yılı net dönem karına ilişkin teklifinin müzakere edildiği, sigorta reasürans ve emeklilik şirketlerinin kâr dağıtımına ilişkin genelgenin kâr dağıtımı için getirdiği yüzde 135 sermaye yeterlilik oranı sınırlaması uyarınca yapılan değerlendirme neticesinde şirketin 2023 yıl sonu sermaye yeterlilik oranının yüzde 128,5 olması sebebiyle kâr dağıtımı yapılamasına karar verildiği belirtildi.

Şirket, yakın zaman önce yaptğı açıklamada, 2024 yılı Ocak-Mayıs aylarını kapsayan döneme ait denetimden geçmemiş, tahmini prim üretiminin 11.285.136.312,98 Türk lirası olduğunu duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Prim üretiminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 178,06 oranında artış meydana geldiği bildirilmişti.

RAYSG Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 0,19 değer kaybedip 10.851,78 puandan tamamlamasına karşın tüm zamanların en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirirken, RAYSG hisseleri de günü düşüşle kapattı.

Yıllık zirvesi 630 TL olan hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 2‘lik düşüşle 391,25 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

RAYSG Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ray Sigorta hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 1297,3 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.