Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 1200 Bedelsizi Onay Bekleyen Şirketten Bomba Proje!

Borsa İstanbul’da MIATK koduyla işlem gören ve bedelsiz açıklamasıyla yakından takip edilen Mia Teknoloji, geliştirdiği yeni projesinin onaylandığını duyurdu. İşte detaylar;
Yüzde 1200 Bedelsizi Onay Bekleyen Şirketten Bomba Proje!
HABER GİRİŞ

Yaptığı bedelsiz açıklamasıyla son dönemde gündem haline gelen şirketlerden biri olan Mia Teknoloji (MIATK), geliştirdiği projesiyle ilgili açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, 7 Haziran’da 38 milyon TL olan mevcut sermayesini tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle yüzde 1200 artıracağını duyurmuştu.

Şirket,  9 Kasım’da yaptığı açıklamada bağlı ortaklıklarından Tripy Mobility Teknoloji A.Ş’nin araştırma ve geliştirme birimi tarafından geliştirilen Tripy – Soft yazılım projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylandığını duyurmuştu.

Projenin Amacı Ne?

Mia Teknoloji, projenin kimlik doğrulama ve tanımlama yeteneklerini sağlamak için yüz tanıma, parmak izi ve parmak damar taraması dahil çoklu biyometik verilerin birleştirilmesini kapsadığını belirtti.

Proje bütçesinin 8.260.000 TL olduğu, proje kapsamında geliştirilecek olan çoklu biyometrik veri füzyonunu entegre eden sistem ile elektromobilite, kamu güvenliği, sağlık hizmetleri, e-pasaportlar, tesis güvenliği, seçmen kaydı ve seçim süreçleri dahil olmak üzere Türkiye başta olmak üzere uluslararası ölçekte uygulanabilir bir altyapı oluşturulmasının hedeflendiği aktarıldı.

Bedelsiz Açıklaması Yapmıştı

Mia Teknoloji, 7 Haziran tarihinde yüzde 1200 bedelsiz sermaye artırımı yaparak mevcut sermayesini 38 milyon TL’den 494 milyon TL’ye çıkaracağını bildirmişti. Duyuruda Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapıldığı da belirtilmişti.

GCM Yatırım Banner

Yüzde 1200 Bedelsizi Onay Bekleyen Şirketten Bomba Proje!Kaynak: Paratic Piyasalar

7 Haziran’da 109 TL olan MIATK hisseleri bedelsiz açıklamasından güç alarak son dönemin parlayan hisseleri arasına adını yazdırmıştı ve yukarı yönlü hareketliliklerin sonucunda 31 Ekim’de 904 TL’ye kadar yükselmişti.

9 Kasım saat 13.30 itibarıyla BIST 100 endeksi yüzde 1 düşüşle 7790 puanı gösterirken MIATK, yüzde 1,7 düşüşle 678,5 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 6 düşüş görülürken aylık yüzde 15, yıllık yüzde 737 yükseliş gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın