Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 112 Kazandıran Altcoinin Fiyatı için Patlama Sinyalleri!

Piyasa değeriyle en büyük 15. kripto varlık olan LINK'in fiyatı için önemli göstergeler sinyal yakıyor. Dahası balinaların altcoine olan güveni artıyor. Detaylar;
Yüzde 112 Kazandıran Altcoinin Fiyatı için Patlama Sinyalleri!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mt. Gox’un geri ödemelere başlaması ve Alman hükümetine bağlı cüzdanlardaki hareketliliğin düşüş eğilimini hızlandırmasıyla zorlu geçen bir haftanın ardından, kripto piyasası kısa bir soluklanma yaşadı. Bitcin (BTC) ve çeşitli altcoinlerde toparlanma gözlemlenirken, Chainlink (LINK), artan düşüş baskısıyla mücadele verdikten sonra son 24 saat içinde yüzde 4’ten fazla değer kazandı.

Mevcut toparlanma eğilimini destekleyen bazı balinaların, bu süreçte LINK stoklarını artırma hareketleri de dikkat çekti.

LINK Balinaları 77 Milyon Dolarlık Coin Ekledi

Popüler kripto analisti Ali Martinez, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı açıklamada, balinaların geçten hafta 6,2 milyondan fazla LINK biriktirdiğini ve bunun mevcut fiyatla yaklaşık 76,88 milyon dolar değerinde olduğunu bildirdi.

Ali Martinez, LINK Balinalarının Hareketlerine Dikkat Çekti
Kaynak: X / ali_charts

Bu birikimin, kripto varlığın, genel piyasa gerilemesinin ortasında hafta boyunca yaklaşık yüzde 10 değer kaybetmesine rağmen, büyük sahipler arasında güven duyulan varlıklar arasında yer aldığının bir göstergesi olduğuna dikkat çekti.

Öte yandan, çeşitli faktörlerün Chainlink için potansiyel bir yükseliş görünümünü güçlendirdiği belirtiliyor. Chunir Victor isimli analist, zincir üstü ölçümlerin, LINK fiyatında yüzde 10’luk potansiyel bir toparlanmaya işaret ettiğine inandığını dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcısına yıllık bazda güncel olarak yüzde 112 kazandıran LINK’in borsalardaki arzının son iki haftada yaklaşık yüzde 3 düşüş göstermesinin, satış baskısını azalttığına ve toparlanma için zemin hazırladığına dikkat çeken isim, 30 günlük MVRV (piyasa değerinin gerçekleşen değere) oranının – yüzde 9,34 seviyesinde olmasının, tarihsel olarak fiyat dönüşleri için kilit bir bölgeye işaret ettiğini ifade etti.

Negatif bir MVRV oranının, genellikle varlığın değerinin düşük olduğu anlamına geldiği ve bunun da piyasa duyarlılığı değiştikçe toparlanma olasılığını artırdığı bilinmektedir.

Açıklamasının devamında, “Traderlar 24 Haziran’dan 8 Temmuz’a kadar 47 milyon doların üzerinde zarar elde etti, bu da kapitülasyona işaret ediyor.” diyen uzman, kapitülasyonun sıklıkla iyileşmeden önce geldiğinin altını çizdi.

LINK için Teknik Sinyaller de Yükseliş Yanlısı

Teknik analizin de LINK için iyimser sinyaller verdiğini söyleyen Victor, varlığın, Mart ayındaki son zirvesinden Temmuz ayının en düşük seviyesine kadar olan yüzde 23,6 Fibonacci düzeltmesi ile aynı hizada olan 13,84 dolar seviyesine geri tırmanmayı başarması durumunda güçlü bir toparlanma görülebileceğini vurguladı.

LINK Fiyatı Bugün Yatay Seyir İzliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

LINK’in 11,62 dolar ile 12,11 dolar arasındaki adil değer boşluğuna (FGV) düşerek likidite topladığına da değinen isim, bu nedenle, varlık için bir sonraki hedefin 13,73 dolar ila 14,24 dolar arasında olduğunu sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.