Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 105 Kazandıran Şirket Bedelli Sürecini Tamamladı

Çelik Halat bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden bedelli sermaye artırımı sürecinin başarıyla tamamladığını açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
Yüzde 105 Kazandıran Şirket Bedelli Sürecini Tamamladı
HABER GİRİŞ

Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş. (CELHA) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden bedelli sermaye artırımı sürecine ilişkin bildiri paylaştı. Bildiride, bedelli sermaye artırımında kullanılmayan payların borsada satışının tamamlandığı açıklandı.

Çelik Halat 9 Şubat 2024’teki KAP açıklamasına işaret ederek, açıklamada yer alan tasarruf sahiplerine satış duyurusuna istinaden pay sahiplerinin rüçhan hakkı kullanımından sonra kalan payların satışının 13 Şubat’ta tamamlandığının bilgisini verdi.

Pay sahiplerinin rüçhan hakkı kullanımından sonra 50 bin 95 lira 818 kuruş nominal değerli payların 13 ve 14 şubat 2024 tarihlerinde 2 iş günü süreyle Borsa İstanbul Birincil Piyasada satışa sunulduğu belirtildi.

KAP bildirisinde şirket, söz konusu satış sonucunda ilgili payların tamamının 13 Şubat 2024 (Dün) tarihi itibari ile tamamlandığını duyurdu.

Borsa İstanbul’da CELHA koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yatırımcısına yüzde 105,46 oranında kazanç sağladı.

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar Çelik Halat Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada işleme başladığı günden bu yana en yüksek 33,56 lira ile bu sene zirve yapan hisse bugün TSİ 12.06 itibarıyla yüzde 1,4 düşüşle 31,08 liraya geriledi.

CELHA payları aylık bazda yüzde 30,63 oranında yükseliş kaydederken, haftalık bazda yüzde 0,26 oranında düşüş gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın