Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 105 Kazandıran Hisse Aracı Kurumun Listesine Tekrar Eklendi

İş Yatırım, yüzde 100'den fazla kazandıran holding hissesi için hedef fiyatı açıklarken takip listesine tekrardan eklediklerini bildirdi. Detaylar haberde...
Yüzde 105 Kazandıran Hisse Aracı Kurumun Listesine Tekrar Eklendi
HABER GİRİŞ

Dün 9404,11 puanı görerek zirveye ulaşan BIST 100 endeksi, bugün açılışı 9238,59 puandan yaptı. BIST 100 endeksi yükseliş seyrindeyken aracı kurum İş Yatırım, holding hissesi için hedef fiyatını açıkladı.
İş Yatırım paylaşılan raporda Alarko Holding’in jeotermal sera başta olmak yeni iş kollarında önemli adımlar attığını not etti.

Şirketin değişen koşullara ayak uydurarak porföyündeki kömür santralinin ağırlığını azaltması ve bunu düşük emisyonlu sürdürülebilir işlere yönelerek yapmasının olumlu bulunduğu aktarıldı.

Özellikle jeotermal seracılık ile elde edilen verimliliğin tarımda uzun dönemde önemli bir değer yaratacağı bildirildi.

Sera alanı, tohum fabrikaları, gübre fabrikaları ile tarım iş kolunun Alarko’nun portföyünde yüzde 22 gibi bir pay ile 658 milyon dolar değere ulaşabileceği öngörüldü.

İş Yatırım tarafından yapılan bu değerlendirmelerin ardından paylaşılan raporda Alarko Holding’in (ALARK) yüzde 46.9 artış potansiyeli ile hisse başına 183,44 TL hedef fiyat ile takip listesine tekrardan eklediklerini bildirdi. ALARK hissesi için AL tavsiyesinde bulunduklarını not etti.

GCM Yatırım Banner

 

 

İş Yatırım, ALARK için kısa vadede beklenen ortak satışların fiyat üzerindeki aşağı yönlü baskısını korumaya devam edebileceğini bildirdi. Yeni iş kollarına yapılan yatırımların cazip bir yatırım teması sunduğunu aktarıldı.

Yatırımcıya yüzde 105 kazandıran ALARK hisseleri bugün açılışı 131,10 TL’den yaptı. Hisseler aylık bazda yüzde 34,17 kazandırırken, haftalık bazda kazancı yüzde 9’a yaklaştı.

Hisseler yazım sırasında 128,2 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın