Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 105 Kazandıran 108 TL Hedef Fiyatlı Şirketten Temettü Kararı

Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 105 Kazandıran 108 TL Hedef Fiyatlı Şirketten Temettü Kararı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küresel havacılık ve seyahat teknolojileri alanında faaliyet gösteren Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da HTTBT koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, şirketin uzun vadeli menfaatleri dikkate alınarak, mali bünyenin güçlendirilmesi amacıyla 2023 hesap dönemine ait dağıtılabilir karın dağıtılmayacağı ifade edildi.

Söz konusu hesap dönemine ait dağıtılabilir karın, genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan tutarın geçmiş yıl karları hesabına aktarılmasının 2023 yılı Olağan Genel Kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmak üzere teklif edilmesine karar verildiği belirtildi.

Deniz Yatırım, HTTBT hisseleri için hedef fiyatını 108,8 TL ve tavsiyesini “al” olarak sürdürdüğünü duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu bu ayın başlarında duyuran şirket, son çeyrekte 45.571.000 TL net kar ettiğini açıklamıştı. Böylece 12 aylık toplam kar 132.168.000 TL olmuştu.

HTTBT Hisseleri Günü Yükselişle Kapattı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın kapanış gününü yüzde 0,69 değer kazancıyla 9.142,40 puandan tamamlarken, HTTBT hisseleri endeksle paralel hareket etti ve günü yükselişle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 4,6‘lık artışla 65,8 TL seviyesine çıkış gösterdi.

HTTBT Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hitit Bilgisayar hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 105,7 oranında getiri sağlamış görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın