Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 1031 Kazandıran Holding için Tedbir Kararı

Son dönemde Borsa İstanbul’da sergilediği güçlü performansla dikkat çeken Marka Yatırım için tedbir kararı alındı. MARKA, yıllık bazda yüzde 1031 yükseldi. İşte detaylar;
Yüzde 1031 Kazandıran Holding için Tedbir Kararı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, 10 Ocak tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında bir şirket ve bir kişi için tedbir uygulamasının devreye alındığını paylaştı.

Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri (CONSE) payının piyasasında Yönerge’nin 6. Maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle Mehmet Ali Babaoğlu hakkında borsa pay piyasasındaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 11.01.2024’ten itibaren 1 ay süreyle açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve internetten emir iletilmesinin kısıtlanması tedbirlerinin uygulanacağı belirtildi.

MARKA paylarının 11.01.2024 tarihli işlemlerden 09.02.2024 tarihli işlemlere kadar emir paketi tedbiri ile işlem göreceği ifade edildi.

Yüzde 1031 Kazandıran Holding için Tedbir KararıKaynak: Paratic Piyasalar

Son dönemde Borsa İstanbul’da dalgalı bir seyir öne çıkarken MARKA hisseleri oldukça pozitif bir performans sergiledi. 4 Ocak’ta 30,8 TL olan MARKA, haftalık bazda yüzde 46 oranında yükseldi ve 10 Ocak’ta kapanışını yüzde 10 artışla 47,18 TL’ye yükseldi. Hissede aylık yüzde 29,2, yıllık ise yüzde 1031 oranında artış gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın