Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 100 Kazandıran Enerji Şirketi Önlisansını İptal Etti

Geçen ay Dubai’deki şirketini tasfiye eden Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., bu kez önlisansını iptal etme kararı aldığını duyurdu. Detaylar haberde;
Yüzde 100 Kazandıran Enerji Şirketi Önlisansını İptal Etti
HABER GİRİŞ

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Ocak ayında Dubai’deki Zorlu Enerji Asia Holding Limited Şirketi’ni tasfiye ettikten sonra bugün paylaştığı açıklamasında jeotermal enerji santrali (JES) projesinin önlisans iptalini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Kızıldere 4 JES önlisans iptali hakkında bildirimde bulunan Zorlu Enerji, 17 Şubat 2022 tarihinde yaptığı açıklamasına atıfta bulundu.

2 yıl önce kamuoyuyla paylaşılan açıklamada, şirketin yüzde 100 dolaylı bağlı ortaklığı bulunan Zorlu Doğal Elektrik Üretimi A.Ş.’nin Denizli ve Aydın’da kurmayı planladığı Kızıldere 4 jeotermal enerji santrali projesinin önlisansının bugün iptal edildiği paylaşıldı.

İptal başvurusunun şirket tarafından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yapıldığı belirtildi. Açıklamada, “Etütler sonucunda proje sahasında yeterli kaynak bulunmadığı tespit edilmiş ve bu nedenle yapılan önlisans iptal başvurusu EPDK tarafından kabul edilerek önlisans sonlandırılmıştır” denildi.

Zorlu Enerji Hisse 15.02.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada yatırımcısına yıllık yüzde 100 prim veren Zorlu Enerji hisseleri (ZOREN), yeşil mumlara tutunmaya devam etti.

GCM Yatırım Banner

Aylık yüzde 20, haftalık ise yüzde 7 oranında yükselen hisseler bugün de artışta kayda geçti. Yeni yılda 4,16 TL’ye kadar sarktıktan sonra yükselen ve 5,59 TL seviyesini direnç gören hisseler TSİ 11.48 itibarıyla yüzde 2’ye giden artışla 5,32 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.