Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 100 Kâr Getiren GYO Yabancı Radarına Girdi

Son günlerde fiyat istikrarı konusunda çalışmaları gündeme gelen GYO'nun dün hisseleri rekor kırdı. Bugün ise yabancı yatırımcının dikkatini çekti...
Yüzde 100 Kâr Getiren GYO Yabancı Radarına Girdi
HABER GİRİŞ

Son dönemde yabancı yatırımcının borsadaki etkisi, normale oranla daha fazla hissedilir hale geldi. BIST 100’ün rekor yolculuğuna Ekim ayında ara vermesinden sonra yabancı yatırımcının her adımı takip edilir hale geldi. Endeksin 8000 puan üstünde kalıcı olup olmayacağı takip edilirken, günlük yabancı giriş çıkışı olan hisseler yakından izleniyor.

Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı bugün yabancı yatırımcı girişinin en yüksek olduğu hisse oldu. Günlük bazda yabancı yatırımcı oranı en fazla artan hisseler arasında 2,61 baz puan ile ilk sırada yer aldı. İkinci sırada 2,27 baz puan ile PC İletişim Medya (PCILT), üçüncü sırada 2,16 baz puan artışla Ofis Yem (OFSYM) bulunuyor.

Şeker GYO hisseleri (SEGYO) TSİ 13:10 sularında yüzde 0,56 yükselişle 5,41 lirada seyretti.
SEGYO Hisse Fiyatı - 23.11.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler Ekim ayında görülen düşüşle birlikte gerilemeye başlarken, bir ayda 4,88 liralık zirvesinden 3,2 liraya kadar geriledi. O günden bu yana yükseliş gösteren SEGYO, dünkü işlemlerde 5,64 liraya tırmanarak tüm zamanların en yüksek seviyesini güncelledi. Zirve sonrasında hafif gerileyen hisseler, 5,07 liraya indikten sonra bugün 5,54 liraya kadar yeniden yükseldi.

Hisseler geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 110’a yakın kazanç getirirken, geçen ayın aynı dönemine göre yüzde 56,2 oranında değer kazandı. Yıllık yüzde 100, aylık yüzde 50 kâr getirdiğini söyleyebileceğimi hisseler, yabancının radarına takıldı. SEGYO geçen haftanın aynı gününe göre de yüzde 11’e yakın değer kazandı.

Şeker GYO son günlerde geri alınan payların elde çıkarılması haberiyle gündemde. 20 Kasım’da Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bilgilendirmeye göre; halka arz kapsamında fiyat istikrarının sağlanması amacıyla halka arz fiyatının altına geri alınmış olan 21 milyon lot paydan kalan 6,5 milyon lot payın, 1,4 milyon lotu 20 Kasım’da 5,47 – 5,53 TL fiyat aralığından satıldı.

GCM Yatırım Banner

Bu satışla birlikte fiyat istikrarı kapsamında Şeker GYO’nın geri aldığı payların şirket sermayesindeki oranı yüzde 0,63’e düşmüş oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.