Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yurtiçi Kargo’dan Deprem Bölgesine Büyük Fayda!

Yurtiçi Kargo yaptığı açıklama ile şubelerine getirilecek olan yardım kolilerinin ücretsiz olarak afet bölgesine ulaştırılacağını duyurdu. Detaylar haberde;
Yurtiçi Kargo’dan Deprem Bölgesine Büyük Fayda!
HABER GİRİŞ

Yurtiçi Kargo tarafından bugün Kahramanmaraş ve çevre illerde hissedilen depremin ardından yaşanılan mağduriyet için yapılacak yardımların ücretsiz taşıyacağını açıkladı. Şirket, Türkiye’nin dört bir yanından yapılan yardımları kabul etmeye başladı.

Türkiye’nin en büyük kargo şirketlerinden biri olan Yurtiçi Kargo; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Kızılay ile koordineli olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada deprem bölgesine yardım kolisi göndermek isteyen vatandaşların, yardımlarını kolileyerek istedikleri herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine getirebileceği söylendi.

Koliler Bakanlıkların Belirlediği Listelere Uygun Olmalı

Hazırlanacak kolilerin, bakanlıklar tarafından belirlenen yardım listesine uygun olmasının hayati önem taşıdığına dikkat çekildi. Şirket yetkilileri, söz konusu listenin dışında bir ürün gönderilmesi ya da ikinci el ürünler gönderilmesinin yapılan çalışmalara zarar vereceği yönünde açıklamada bulundu.

Bakanlıkların belirlediği yardım kapsamında deprem bölgelerine gönderilecek olan malzemeler, “Eldiven, mont, bot, bere, temizlik ve hijyen malzemeleri, battaniye, powerbank, konserve gıda, çocuk bezi, çocuk maması” şeklinde listeleniyor.

GCM Yatırım Banner

Yardımlar Ücretsiz Bir Şekilde Bölgeye Ulaştırılacak

Yurtiçi Kargo tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını hep birlikte sarmak için el ele veriyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Listede yer alan bireysel yardımların Yurtiçi Kargo şubelerine getirilebileceği aktarıldı. Getirilecek olan yardım kolilerinin ücretsiz bir şekilde deprem bölgelerine ulaştırılacağı paylaşıldı.

Yurtiçi Kargo açıklamasında, “#SözVerdiğimizgiGibi en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.” açıklamasında bulundu.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.