Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yünsa’dan Bedelsiz, Sabancı Holding’ten Birleşme Açıklaması

Borsa İstanbul’da işlem gören YUNSA bedelsiz kararını, SAHOL ise birleşme açıklamasını paylaştı. İşte detaylar;
Yünsa’dan Bedelsiz, Sabancı Holding’ten Birleşme Açıklaması
Yorum

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret (YUNSA), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelsiz sermaye artırımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, 500.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı dahilinde, 29.160.000 TL olan ödenmiş sermayesini tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle yüzde 105 oranında artış ile 30.840.000 TL yükselterek 60.000.000 TL’ye artıracak.

YUNSA, günlük yüzde 1,8 düşüşle 83 TL’ye düştü. Şirketin hisselerinde haftalık yüzde 9, aylık ise yüzde 12,8 oranında değer kaybı görüldü. Yıllık kazanç oranı ise yüzde 214,7 seviyesinde.

Yünsa’dan Bedelsiz, Sabancı Holding’ten Birleşme AçıklamasıKaynak: KAP

Sabancı Holding

Hacı Ömer Sabancı Holding (SAHOL), 24 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamada, bağlı ortaklığı olan Exsa Export Sanayi Mamulleri Satış ve Araştırma’nın (Exsa) tüm aktif ve pasifleri ile birlikte bir kül halinde Sabancı Holding tarafından devralınması suretiyle şirket bünyesine birleştirilmesine karar verildiğini duyurdu.

SAHOL, günlük yüzde 3,7 düşüşle 34,5 TL’ye geriledi. Şirketin hisseleri haftalık yüzde 6,4, aylık yüzde 11,3 değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu