Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yünsa Yünlü Sanayi’nin Hakim Ortakları Arasında Pay Devri Yapılıyor

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda duyuru yapan Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret, hakim ortakları arasında hisse satış sözleşmesi imzalandığını bildirdi.
Yünsa Yünlü Sanayi’nin Hakim Ortakları Arasında Pay Devri Yapılıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. ortaklar arasındaki pay devri anlaşmasına dair gelişmeleri açıkladı. Şirketin hakim ortağı Sürmegöz Tekstil Yatırım A.Ş.’nin ortakları Ziraat Katılım Bankası A.Ş. ve Mustafa Sürmegöz arasında, Ziraat Katılım’ın Sürmegöz Tekstil’de sahip olduğu payların tamamının Mustafa Sürmegöz tarafından satın alınmasına ilişkin Hisse Satış Sözleşmesi’nin imzalandığı bildirildi.

Ortak yatırımlar finansman modeli çerçevesinde, Sürmegöz Tekstil hisselerinin, diğer ortak Mustafa Sürmegöz’e devri için gerekli işlemlerin başlatıldığı duyuruldu. Gerekli mercilerden izinlerin alınmasının ardından, payların devir işleminin yapılacağı ifade edildi.

Bu işlemin hemen ardından ise Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Pay Alım Teklifi Tebliği (II-26.1) uyarınca pay alım teklifi zorunluluğunun bulunmadığına ilişkin konunun değerlendirilmesi için SPK’ya yapılan resmi başvurunun sonucuna göre hareket edileceği söylendi.

Yünsa hisseleri (YUNSA), Pazartesi günü %5,73 yükselişle kapandı.
Yünsa Hisseleri Haftalık Değişim
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler gün içinde 13,85 – 14,77 arasında hareket ettikten sonra, kapanışı 14,20 seviyesinden yaptı. Geçen hafta 13 lira sınırına kadar gerilemişti. Yeni haftaya artıda başlayarak kazancını artırdı.

Haftalık dönemde 12,81 – 14,77 arasında işlem gören hisseler %5,49 oranında prim yaptı. Aylık bazda 11,51 en düşük, 14,77 en yüksek fiyat olurken, kazanç oranı %4’ü geçti. Yünsa hisseleri bir yılda ise %3’ün altında sınırlı kazanç sundu. Gördüğü en yüksek fiyat 20,24 lira oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.