Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yünsa İhalede Verdiği Teklifle Birinci Oldu

Yünsa, MSB tarafından gerçekleştirilen kumaş alım ihalesi ile ilgili KAP üzerinden açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Yünsa İhalede Verdiği Teklifle Birinci Oldu
Yorum

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Milli Savunma Bakanlığı  (MSB) tarafında gerçekleştirilen ihalenin sonucuna dair açıklama yaptı.

Şirket, kumaş alım ihalesine katıldığını ve en uygun fiyatı vererek birinci olduğunu açıkladı. Kazanılan ihalelerin toplam bedelinin 126.049.000 TL olduğunu duyurdu.

İhale sonucunun kesinleşmesi için Milli Savunma Bakanlığı İhale Komisyonunun kararı bekleneceği bildirildi.

Şirketin Yönetim Kurulu kararı ve içsel bilgilerin ertelenmesine ilişkin yetkilendirilen Genel Müdürü tarafından ihale konusuna ilişkin olarak içsel bilginin kamuya açıklanmasının ertelenmesi kararı verildiği kaydedildi.

Buna göre söz konusu açıklamada erteleme kararı ile ilgili şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimizin kumaş alım ihalesine girmeye karar vermiş olmasına rağmen ihalenin muhtemel kazananı bu kararın verildiği gün belli olmadığı için, bu noktada yapılacak özel durum açıklamasının, şirketimiz hisse değerini etkileyebilecek spekülatif hareketlerin oluşması ve hissenin gerçek değerinden uzaklaşan fiyat hareketleri ile hisse senedi yatırımcılarımızın zarar görebileceği,
– Ertelemenin yatırımcıların yanıltılması riski oluşturmadığı,

– Erteleme süresince bu bilginin gizliliğinin korunması için konunun şirket içerisinde sadece ilgili ve halihazırda içsel bilgi erişim listesinde bulunan kişilerle paylaşılacağı ve söz konusu kişilerin gizliliğe riayet konusunda özel uyarıldığı,

SPK Tebliğleri çerçevesinde alınmış olup, erteleme sebeplerinin ortadan kalkmış olması nedeni ile işbu açıklama yapılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu