Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yunanistan’dan Erdoğan Yorumu: Sallanırsa da Yıkılmaz Tahtı

Türkiye seçimlerine ilişkin görüş bildiren bir diğer taraf Yunanistan oldu. Atina, Erdoğan iktidarının sarsılsa da yıkıma geçmeyeceği izlenimini paylaştı.
Yunanistan’dan Erdoğan Yorumu: Sallanırsa da Yıkılmaz Tahtı
Yorum

Türkiye seçimlerine ilişkin yabancı ülkelerin değerlendirmeleri sürüyor. Erdoğan iktidarının kaderinin ikinci tura kalmasının ardından dikkatler Türkiye siyaseti üzerine daha çok yoğunlaştı. Seçim sonuçlarını yakından takip eden ülkelerden olan Yunanistan ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gücünün kırılmadığı yönünde görüş bildirdi.

Alpha Radio’ya konuşan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz, mülteci sorunu ve son deprem felaketinde görülen mağduriyetlere rağmen iktidar değişikliğinin mümkün görünmediğine dikkat çekti.

“Batı’nın tahminlerinin aksine Erdoğan’ın saltanatının henüz bitmediğini” söyleyerek, Türkiye özelinde yapılacak tahminlerin çok kolay yürütülemeyeceğini çünkü toplum yapısının çok katmanlı olduğunu savundu.

Ülkede siyasi sonuçlara ilişkin kamuoyu yoklamalarının doğru bir ölçüm vermediğinin altını çizdi.

“Kendimizi En Kötü Sonuca da Hazırlıyoruz”

Ankara’nın çizeceği yolda Atina’nın ne tür konum alacağına dair açıklamada bulunan Dendias, iki ülke arasında kurulacak ilişkilerin yakın ve dostane türden olmasını arzuladıklarını kaydetti.

Komşu iki ülkenin yan yana olmasının kazanım yaratacağına atıf yaparak, “Yunanistan ile güçlü ve dostane bir ilişki sadece önemli değil, aynı zamanda Türkiye’nin emellerine ulaşması için gerekli bir koşuldur” diye ifadede bulundu.

İkinci turdan çıkacak olan sonuca ilişkin beklentileri için “En iyi sonuçlar için her zaman umutluyuz ancak kendimizi en kötüsüne de hazırlıyoruz” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu