Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yumaklı: Çiftçilere 29 Milyon TL Tarımsal Destek Ödemesi Yapıldı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 29 milyon lira üzerinde tarımsal destek ödemesinin çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını açıkladı. Detaylar;
Yumaklı: Çiftçilere 29 Milyon TL Tarımsal Destek Ödemesi Yapıldı
HABER GİRİŞ

Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilere verilen destek kapsamındaki tarımsal destek ödemelerinin yeni parçasının bugün çiftçilerin hesabına yatırıldığını açıkladı. Bakan Yumaklı, gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu.

Yumaklı, 29 milyon 85 bin TL tutarındaki tarımsal destekleme ödemesinin çiftçilerin hesaplarına aktarıldığı bilgisini verdi.

Ödemelerin, Uzman Eller Proje Desteği kapsamında gerçekleştirildiği belirtildi.

Uzman Eller Proje Desteği Ödemesi Gerçekleştirildi
Kaynak: Twitter / @ibrahimyumakli

Bakan, Milas yağlı zeytininin, Avrupa Birliği tarafından coğrafi işaretli ürün olarak tescillenen Türkiye’nin 14. ürünü olduğunu da duyurdu.

“Ülkemize, sektörümüze ve üreticilerimize hayırlı olsun” derken Türkiye ile özdeşleşen ürünleri uluslararası alanda tanıtmaya ve kırsal kalkınmaya katkı sağlamaya devam ettiklerini ifade etti.

GCM Yatırım Banner
Milas Yağlı Zeytini AB Tescili Aldı
Kaynak: Twitter / @ibrahimyumakli

Yumaklı ayrıca, Özbek hükümeti ile BM Gıda ve Tarım Örgütünce (FAO) organize edilen Gıda Güvenliği Uluslararası Konferansı kapsamındaki ikili görüşmelerini bugün de sürdürdü.

Bakan, gün içinde Katar Belediye ve Çevre Bakanı Abdullah Al-Subaie, Tacikistan Tarım Bakanı Qurbon Hakimzoda, Kırgızistan Tarım Bakanı Asarbek Djanybekov ve Özbekistan Çevre Bakanı Aziz Abduhakimov ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.