Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yükselişteki Bu Altcoin için Tehlike! Fiyatın Yönü Değişebilir!

Chainlink ağının yerel tokenı LINK'in fiyatı balinaların kar almaya başlamasıyla birlikte düşüşe geçebilir! İşte Chainlink fiyat analizi ve uyarılar...
Yükselişteki Bu Altcoin için Tehlike! Fiyatın Yönü Değişebilir!
HABER GİRİŞ

Chainlink ekosisteminin yerel kripto para birimi LINK’in fiyatının, ağdaki büyük çaplı cüzdan adreslerinin giderek yükselen karlarından kaynaklanan bir düzeltme safhasının eşiğinde olabileceği belirtiliyor.

LINK staking v0.2’nin piyasaya sürülmesi Chainlink için bir katalizör görevi görerek altcoinde fiyat artışları sağladı. Ancak şimdi birçok büyük cüzdan sahibi gerçekleşmemiş karlar elde etme pozisyonunda olduğundan satışlarla bunların paraya çevrilmesi ve fiyatın buna bağlı olarak geri çekilme riskinin bulunduğuna dikkat çekiliyor.

Chainlink v.0.2 Stake Havuzu Doluyor

Sosyal medya platformu X’te 11 Aralık’ta yayınlanan bir Chainlink tweet’ine göre Chainlink’in v0.2 topluluk staking havuzu, resmi olarak hem v0.1’den geçiş yapan kullanıcılar hem de yeni katılımcılar tarafından stake edilen 40,87 milyonun üzerinde LINK tokenıyla doldu.

Mevcut stake sahiplerinin, stake edilmiş tokenlarını geri çekebileceği ve yeni stake sahipleri için havuz alanı açarak v0.2’yi ekosistemdeki herkes için açabilecekleri belirtiliyor.

Balinaların O Hareketleri LINK Fiyatını Muhtemelen Zorlayacak

Kripto analitik platformu Santiment’in zincir üzerindeki verilerine göre LINK için ağ büyüme göstergesinde düşüş yönünde bir sapma var.

GCM Yatırım Banner

Ağ büyümesinin, varlığın ağında her gün oluşturulan yeni adreslerin sayısını takip ettiği ve bunun, LINK’in piyasa katılımcıları arasında ilgiyi kaybedip kaybetmediğinin veya benimsenmeye devam edip etmediğinin belirlenmesine yardımcı olduğu biliniyor.

LINK Ağ Büyümesi ve Fiyat İlişkisi Grafiği
Kaynak: Santiment

Kripto analisti Ekta Mourya’ya göre Chainlink’in ağ büyümesinin şu anda LINK fiyatı ile düşüş eğilimi gösteriyor olması, LINK’te yaklaşan bir düzeltme tezini destekliyor.

Chainlink fiyatı, balina cüzdan adresleri kar elde etme faaliyetlerine giriştikçe artan satış baskısı altında çökme riski taşıyor. 100 bin dolar ve üzerinde değere sahip balina işlemleri, ağda gerçekleşen kar/zarar (NPL) ölçümünde 1 ile 8 Aralık arasında kar elde etme artışlarıyla örtüşüyor.

LINK Balina Hareketleri
Kaynak: Santiment

Bu durum, büyük cüzdan adreslerinin LINK’te kar rezervasyonu yaptığını ve bunun da borsalar genelinde varlık üzerindeki satış baskısını artırabileceğini gösteriyor.

LINK Fiyatı Kritik Desteğin Üzerinde Seyrediyor

IntoTheBlock verilerine göre Chainlink fiyatı şu anda 38.660 cüzdanın 84,1 milyon dolarlık LINK biriktirdiği 14,55 ila 15,94 dolar arasındaki kritik destek bölgesinin üzerinde bulunuyor.

Mourya, analizinin devamında, şu anda karda olan yüzde 92,49 oranındaki cüzdan adresinin kar elde edebileceği ve LINK fiyatını düşürebileceği senaryoya dikkat etmenin önemine değindi.

Düşüş durumunda, LINK fiyatının, 14,55 dolar ile 15,94 dolar arasındaki bölgede destek bulabileceğini sözlerine ekledi.

Piyasa değeriyle en büyük 12. kripto varlık, haber yazımı itibarıyla 16,35 dolar civarında işlem görüyor. LINK, yatırımcısına haftalık yüzde 10, aylık ise yüzde 20’nin üzerinde getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.