Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yükselişin Sebebi Belli Oldu! BAE Bu Şirketi Alıyormuş

Birleşik Arap Emirlikleri'nin dev isimlerinden Multiply Group, radarına Türk enerji şirketi Biotrend’i aldı. Holdingin Türk tarafı ile hisse alımı için görüştüğü öğrenildi.
Yükselişin Sebebi Belli Oldu! BAE Bu Şirketi Alıyormuş
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yabancı yatırımcıların iştahını artıran hisseler her geçen gün artıyor. Son gelişmelerde, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) radarına Biotrend Enerji’ye aldığı görüldü. BAE’nin dev isimlerinden Multiply Group’un Biotrend’in hisse satışı için görüşme yaptığı öğrenildi.

Bloomberg’ün konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre taraflar arasında yürütülen görüşmelerin boyutu ve hisse satışında değer paylaşılmadı.

Bloomberg, geçen ay yayımladığı haberde ise yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren BAE merkezli Masdar’ın, kendi ile aynı sektörde yer alan Fiba Yenilenebilir Enerji’den hisse alımı yapmaya yakın olduğunu paylaşmıştı.

Türkiye ile yakın ilişki halinde olan BAE, 51 milyar dolar değerinde yatırımda bulunacağı sözünü vermişti. Söz konusu yatırımın ise büyük çoğunluğunun enerji sektörü odaklı olacağı öğrenilmişti.

Biotrend Hisse
Kaynak: Paratic Piyasalar

Türkiye’de enerji üretimi, atık yönetimi ve karbon ticareti gibi alanlarda faaliyetleri olan Biotrend’in hisseleri (BIOEN) Abu Dabi merkezli dev holding tarafından satın alınacağı haberinin paylaşıldığı günde borsa düşüşte olsa da değer kaybetmedi. Tavan yükseliş kaydeden BIOEN, TSİ 17.00 itibarıyla 21.52 lira seviyesinden işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın