Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Yükselişi Sürdüren Merck Hisseleri Yeni Zirveye İlerliyor

İlaç devi Merck & Co. hisseleri, şirketin Covid-19 hapındaki olumlu gelişmenin etkisinde pozitif seyrini sürdürüyor.
Yükselişi Sürdüren Merck Hisseleri Yeni Zirveye İlerliyor

Dünyanın en büyük ilaç şirketlerinden biri olan Merck & Co. deneysel Covid-19 hapına yönelik gelişmeyle büyük yankı uyandırmıştı.

İlaç devi geçen hafta Merck’in deneysel COVID-19 hapının yakın zamanda koronavirüs bulaşmış kişilerde hastaneye yatışları ve ölümleri yarı yarıya azalttığını belirtmişti.

Gerçekleşmesi durumunda ilacın COVID-19’u tedavi eden ilk hap olacağı dikkat çekerken Merck hisseleri bugün açılış öncesinde yine yükseldi.
Merck Hisse Yükseliş
KAYNAK: Marketwatch

1 Ekim’de 84,34 dolarla Şubat 2020 sonrası en yüksek seviyesine çıkan hisseler bugün yüzde 4’ün üzerinde arttı.

TSİ 16.00’da yüzde 4,3 primli fiyatlanan hisseler açılış sonrasında yeni yüksek seviyenin sinyalini verirken son veriler ışığında 5 günlük getiri yüzde 10,6’ya ulaştı. Bir ayda yüzde 5,3 değer kazanırken 3 ayda yüzde 3,50 değerlendi. Yıl başından bu yana kazancı yüzde 4,4 olan Merck hisselerinin bir yıllık kazancı yüzde 5,6 oldu.

Diğer tarafta rakip firmalar Novavax (NVAX) ile Moderna hisseleri bugün bir kez daha baskı altında kaldı. Cuma günü yüzde 11,4 ekside kapanış yapan Moderna yazım sırasında yüzde 6’ya yakın kayıpla hareket etti.

Moderna gibi Cuma günü çift haneli düşüş kaydeden Novavax da yazım sırasında yüzde 8,3 düştü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum