Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yükseliş Sırasını Bekleyen En İyi 5 RWA Coin Açıklandı!

Gerçek varlıklara dayalı kripto projeleri son dönemde yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği alanların başını çekiyor. Peki, hangi RWA coinler ön plana çıkıyor?
Yükseliş Sırasını Bekleyen En İyi 5 RWA Coin Açıklandı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ondo’nun (ONDO) lider olarak öne çıktığı Gerçek Dünya Varlıkları (RWA) alanı, fiziksel varlıkların blok zinciri tokenizasyonuna yönelik önemli bir büyüme ve yatırımcı ilgisi sergiliyor.

XDC Network (XDC) ve Polymesh (POLYX) gibi bu gruptaki diğer önemli oyuncular, piyasa düzeltmelerinden etkileyici kazançlara kadar değişen performanslar sergileyerek sektörün dinamik doğasını vurguluyor.

İşte devam eden ay için izleme listenize almanız gereken önde gelen RWA kripto para birimleri;

Ondo (ONDO)

Nesneler, mülkler ve diğerleri gibi belirli fiziksel varlıkları temsil eden ve akıllı sözleşmeler aracılığıyla blok zincirinde işlev gören Gerçek Dünya Varlıkları (RWA) son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Bu alanın piyasa değeri şu anda 8,6 milyar doların üzerinde olup, ONDO bu türün en büyük tokenı pozisyonundadır.

ONDO Fiyatı 0,78 Dolar Civarında Seyrediyor
Kaynak: CoinMarketCap

Tokenizasyona (tahvil ve ABD Hazineleri gibi varlıkların blok zincirlerine kaydedilmesi) odaklanan New York merkezli kripto şirketi Ondo Finance’in yönetim parası olan bu varlığın fiyatı 31 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 1,05 dolara yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Şu sıralar kripto para piyasasındaki genel çaptaki düzeltmeden etkilenerek 0,78 dolar civarında işlem görüyor, ancak aylık bazda yüzde 50 civarında artıda görünüyor.

XDC Network (XDC)

Bu segmentteki en büyük ikinci varlık olan XDC’nin piyasa değeri, ONDO’dan yaklaşık iki kat daha küçük olmak üzere yaklaşık 630 milyon dolar düzeyinde. XDC Network, tokenizasyonun ön planda olduğu gerçek dünyadaki merkeziyetsiz finans için uygun açık kaynaklı bir blok zinciri olarak biliniyor.

Yerel tokenının fiyatı, Ağustos 2021’de 0,18 dolarla zirveye ulaştı. 2022 ila 2023 yıllarında yaşanan uzun süreli ayı piyasası etkisini gösterdi ve XDC geçen yaz yeniden yükselişe geçmeden önce önemli ölçüde düşüş yaşadı. Şu an itibarıyla varlık, yaklaşık 0,04 dolar değerinde işlem görüyor.

Polymesh (POLYX)

POLYX’in piyasa değeri XDC’nin sadece milyonlarla gerisinde kalırken, fiyatı son zamanlarda 0,74 dolar ile zirveye ulaştı. Coin, son 30 gün içinde oldukça etkileyici bir performans sergileyerek değerlemesinde yüzde 140‘a varan bir yükseliş yaşadı.

Polymesh, düzenlemeye tabi varlıklara odaklanan ve bazen “güvenlik tokenleri için Ethereum” olarak adlandırılan, özel olarak tasarlanmış bir blok zinciridir.

Mantra (OM)

Piyasa değeri 530 milyon dolar olan dördüncü en büyük RWA kripto para birimi, son zamanlarda manşetlere çıkan bir başka token. Geçen ay, Nisan 2022 ile Şubat 2024 arasında 0,10 doların altında işlem gördükten sonra fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,80 doların üzerine çıktı. OM, yıllık bazda yüzde 1.800‘lük bir artış gösterdi.

Mantra Fiyatı Yıllık Bazda Yüzde 1800'ün Üzerine Yükseldi
Kaynak: CoinMarketCap

Mantra, Gerçek Dünya Varlıklarını tokenize etmek için gerekli altyapıyı sunarak TradFi ve DeFi arasında bir köprü oluşturan birinci katman bir blok zinciri ağıdır.

Pendle (PENDLE)

Pendle, Ekim 2023’te yalnızca 0,60 dolar değerindeydi, bu da altı ay içinde yüzde 730‘luk bir fiyat artışı anlamına geliyor.

Pendle Finance, sabit getirilere ve getiri tokenizasyonuna odaklanan merkezi olmayan finansal hizmetler sağlayan bir blok zinciri protokolüdür. Zincirler arası uyumluluğu destekler ve etkili ticaret için otomatik piyasa yapıcı mekanizmalarını içerir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.