Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yükselen Çelik Yeni Servis Merkezi için 15,3 Milyona Arsa Aldı

Yükselen Çelik, yeni bir servis merkezi kurulması için 15,3 milyon liraya bir arsa satın alarak faaliyetlerini genişletmek istediğini duyurdu.
Yükselen Çelik Yeni Servis Merkezi için 15,3 Milyona Arsa Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yükselen Çelik Anonim Şirketi, Kocaeli Dilovası’ndan bir arsa aldığını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre; Kocaeli-Dilovası Köseler Mahallesi 152. ada 1 parselde 5000 metrekarelik bir arsa alındı.

Satın alıma ilişkin yönetim kurulu kararı bugüne işaret ederken, 15 milyon 300 bin lira değerindeki arsanın bedeli nakden peşin olarak ödendi. Arsada yeni bir çelik servis merkezi kurulacağı biliniyor. Yeni merkezin kurulacağı ise 17 Eylül tarihli yönetim kurulu kararıyla gerçekleşirken, 20 Eylül’de kamuya duyurusu yapılmıştı.

Bugün yapılan açıklamada ise önceki bildirime uygun olarak çelik servis merkezinin önümüzdeki 36 ay içerisinde kurularak faaliyete geçeceği bilgisi de yinelendi. Şirket %100 civarında ek bir kapasitesi artışı sağlamak istediğini ifade etmişti.

Açıklamanın geldiği sıralarda Yükselen Çelik hisseleri (YKSLN) yüzde 1 civarında düşüşle 4,95 liradan işlem görmeye başladı.
Yükselen Çelik Hisseleri Yüzde 1 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde 5,14 liraya kadar yükseldikten sonra düşüşe geçmiş ve günü 5 liradan tamamlamıştı. Bugünkü işlemlere ise 4,99 liradan başlayan hisseler, TSİ 15:00 sularında 4,92 liraya kadar geriledi. Buradan bir miktar toparlanan hisseler, 4,95 lira seviyelerinde seyretmeye başladı.

Yükselen Çelik hisseleri haftayı sonlandırmaya hazırlanırken, yeniden 5 lira denemesini yaptı. Ancak yeniden 4,95 lira civarında seyretmeye başladı. Hisselerde aşağı yönlü ivmenin devam etmesi durumunda 4,91 ve 4,87 lira seviyeleri destek noktaları olarak takip edilecek. Yukarı yönde ise 5 lira ve 5,05 lira seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapacak.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin fiyat performansı incelendiğinde haftalık bazda %1,19 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %4,62 değer kaybeden hisseler, yıllık periyotta %7,37 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.