Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yükselen Çelik Hisseleri 7 TL Üzerine Çıkarak Rekor Kırdı

MKEK ile yapılan anlaşmanın askıya alınması hakkında düzeltme yapan Yükselen Çelik hisseleri rekor kırdı.
Yükselen Çelik Hisseleri 7 TL Üzerine Çıkarak Rekor Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Yükselen Çelik A.Ş. bugün açılışta rekor kırarken artıda seyrini sürdürüyor. Cuma günü en son 6,51 Türk lirasında alıcı bulan YKSLN kodlu hisse senetleri, bugünkü seansa yatay başlayıp açılışta en yüksek 7,16 Türk lirasına çıktı.

Bu tüm zamanların rekoru olurken hisselerin haftalık kazancı yüzde 23’e yükseldi.

TSİ 14.16’da yüzde 2,61 artıda dururken gün içi hareket aralığı 6,50 – 7,16 Türk lirası oldu.
Yükselen Çelik Hisse Rekor
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Yükselen Çelik, Cumartesi günü Kamuyu Aydınlatma Platformu’na MKEK ile yapılan anlaşmanın askıya alınması hakkında düzeltme açıklamasında bulundu.

Yükselen Çelik, daha önce MKEK (Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu) ile 2020 yılında yapılan işbirliği anlaşmasının askıya alındığı bildirmişti. Yapılan son açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hedefimiz sorunun sulh ve müzakere yoluyla çözülerek Makina ve Kimya Endüstrisi Çelik Fabrikası ile uzun soluklu kazan/kazan ilişkimizin sürdürülmesidir. Her ne kadar MKE Çelik Fabrikası ürünlerinin satış ciromuz içindeki payı %5’in altında olsa bile MKE ile ilişkimizin geliştirilmesi için yapıcı yaklaşımımız devam edecektir.”

Aynı zamanda Yükselen Çelik, şirket özelinde dövme çelik grubunda 2022 yılında herhangi bir hammadde açığı veya tedarik zinciri sıkıntısının beklenmediğini aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu