Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yükselen Çelik Hisseleri 7 TL Üzerine Çıkarak Rekor Kırdı

MKEK ile yapılan anlaşmanın askıya alınması hakkında düzeltme yapan Yükselen Çelik hisseleri rekor kırdı.
Yükselen Çelik Hisseleri 7 TL Üzerine Çıkarak Rekor Kırdı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yükselen Çelik A.Ş. bugün açılışta rekor kırarken artıda seyrini sürdürüyor. Cuma günü en son 6,51 Türk lirasında alıcı bulan YKSLN kodlu hisse senetleri, bugünkü seansa yatay başlayıp açılışta en yüksek 7,16 Türk lirasına çıktı.

Bu tüm zamanların rekoru olurken hisselerin haftalık kazancı yüzde 23’e yükseldi.

TSİ 14.16’da yüzde 2,61 artıda dururken gün içi hareket aralığı 6,50 – 7,16 Türk lirası oldu.
Yükselen Çelik Hisse Rekor
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Yükselen Çelik, Cumartesi günü Kamuyu Aydınlatma Platformu’na MKEK ile yapılan anlaşmanın askıya alınması hakkında düzeltme açıklamasında bulundu.

Yükselen Çelik, daha önce MKEK (Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu) ile 2020 yılında yapılan işbirliği anlaşmasının askıya alındığı bildirmişti. Yapılan son açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hedefimiz sorunun sulh ve müzakere yoluyla çözülerek Makina ve Kimya Endüstrisi Çelik Fabrikası ile uzun soluklu kazan/kazan ilişkimizin sürdürülmesidir. Her ne kadar MKE Çelik Fabrikası ürünlerinin satış ciromuz içindeki payı %5’in altında olsa bile MKE ile ilişkimizin geliştirilmesi için yapıcı yaklaşımımız devam edecektir.”

GCM Yatırım Banner

Aynı zamanda Yükselen Çelik, şirket özelinde dövme çelik grubunda 2022 yılında herhangi bir hammadde açığı veya tedarik zinciri sıkıntısının beklenmediğini aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.